• Гора Кайлас — оселя богів

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Середа, 13 червня 2012 року
Про гору Кайлас складено безліч міфів і легенд. Протягом тисячоліть Кайлас вважається священною горою у всіх народностей, в тому числі, чотири світові релігії шанують Кайлас як обитель богів.

Для індуїстів гора Кайлас — космічний центр всесвіту, де живе могутній бог Шива. Для джайнів гора Кайлас — місце досягнення звільнення їх перших святих. Для найдавнішої релігії Тибету (Бон) Кайлас — джерело виникнення життя. Згідно з буддизмом, Кайлас — це і є Шамбала, місце проживання просвітлених істот.

Непідкорений Кайлас

Гора Кайлас, від якої беруть початок чотири головні річки Тибету: Сатледж, Інд, Карналі і Брахмапутра, — розташована в далекій місцевості Західного Тибету. Кайлас — не найвища гора в цьому районі, висота її становить 6714 м. Труднощі сходження на Кайлас різні. Одна з них пов'язана з географічними особливостями цієї місцевості. Друга причина — неможливість підкорення вершин Кайласу простими смертними: в священних трактатах мовиться, що лише Міларепа і Бон змогли зійти на неї.

І навіть знаменитий альпініст Райнхольд Месснер, що отримав від китайської влади дозвіл на сходження, в останній момент змінив своє рішення. Існує повір'я, що всі, хто вчинив спробу підкорення Кайласу, або гинули на шляху до його вершини, або, не досягнувши своєї мети, поверталися, але вже «утративши розум». Ще одна причина, з якої гора Кайлас залишається неприступною для сходження, в тому, що мільйони віруючих і паломників перегороджують шлях до Кайласу, таким чином висловлюючи свій протест до подібного роду діянь.

Сторони гори Кайлас орієнтовані за сторонами світу, утворюючи свого роду чотиригранну піраміду зі закругленою верхівкою. Південну стіну Кайласу прорізає вертикальна тріщина, яка на заході сонця в тіні кам'яних терас створює зображення гігантської свастики. Ще одним містичним явищем гори Кайлас є зміна її висоти на кілька десятків метрів, немов гора «дихає».

Сотні прочан щорічно здійснюють обхід — «кору» — навколо цієї містичної гори. Кора триває три дні. Більшість паломників влаштовують нічліг прямо під відкритим небом. Вважається, що обхід навколо Кайласу — очищення від гріхів і спасіння. І якщо людина хоча б раз здійснила кору, то найгірше, чого вона може очікувати — це переродження в світі людей.
гора кайлас
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...