• Весна у гірському Криму

  • Алла Лавриненко | Велика Епоха
    П'ятниця, 22 квітня 2011 року
У горах Криму розпускаються первоцвіти. Покриті пролісками схили приваблюють перших туристів. Одним з нескладних і мальовничих маршрутів у кінці березня вважається район П'ятої балки неподалік від стародавнього печерного міста Ескі-Кермен.

На початку походу мандрівника зустрічають химерної форми скелі Бали-Коба. В обрисах гірського рельєфу можна угледіти голову слона або сфінкса, застиглу фігурку дівчини або інопланетянина. Поворот на П'яту балку відзначений туристичною стоянкою і покажчиком. Біля підніжжя скель, уздовж стежки, тягнуться зарості квітучої, всипаної золотистими сережками ліщини.

Повноводний струмок з шумом мчить схилом, зрошуючи розетки різнокольорових примул, схилених до води. Блакитні проліски, жовті крокуси, рожева і лимонна примула на тлі свіжої зеленої трави надають долині святковості та ошатності.

Уздовж струмка можна знайти обладнані стоянки для нічлігу. Одна з них знаходиться біля ставка, на якому живе чапля. Стежка веде мандрівника на скелястий масив Ель Бурун, з якого відкривається прекрасний краєвид на гори, печерний монастир Шулдан і село Тернівку.

Круті схили балки, від струмка до виступу скель, суцільно вкриті полянами пролісків. Тонкий аромат квітів, музика дзвінкоголосого струмка і спів птахів... немов поринаєш у казковий світ. Весна у горах надзвичайна!

{mospagebreak}
{mospagebreak}
{mospagebreak}
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...