• Чарівний озерний край Англії

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Субота, 19 жовтня 2013 року
Lake District (Озерний край) - один з найбільших національних парків північного заходу Англії, знаменитий своїми шістнадцятьма великими озерами, розкиданими серед пагорбів-гір. Загадкові озера, неприступні гори, низькі зелені долини в туманному серпанку - все це збереглося тут, у гірському регіоні Камбрія, на висоті більше 900 метрів.

Кожне з озер унікальне, але найкрасивішими вважаються Уіндермер, Уоллсвотер і Грасмер. Гірський рельєф графства сприяв збереженню цієї заповідної території, і лише в 1830-х роках тут, як доповнення до пароплавного транспорту, була прокладена залізниця.

Озерний край знаменитий також Каслрігським кам'яним кільцем, побудованим приблизно в 3200 р. до н. е. Ця споруда являє собою 38 сланцевих каменя заввишки 1-1,5 м, встановлених еліпсом діаметром майже 30 м, всередині якого пагорб. Розкопки на цьому місці не проводилися. Вважають, що ця споруда планувалося як обсерваторія: найвищий камінь перебуває на одній лінії з точкою сходу Сонця в день початку зими.

 
 
В Озерному краї серед невеликих сіл були побудовані дві приватні школи - Holme Park і St. Bees. Зараз Озерний край вважається одиним із найбільших мальовничих та екологічно чистих районів Англії. З гір відкривається захоплюючий вид на місто, а в ясну погоду можна побачити Ірландське море і береги Уельсу.

В Озерному краї починаються Чевіотські пагорби - природний географічний кордон із Шотландією. Оголошений заповідником в 50-х роках ХХ ст Лейк-Дістрікт як і раніше приваблює мільйони людей, тут своє натхнення знаходять поети і художники.

 
 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...