• Відпочинок в Таїланді: віза, митниця та поради

 • Людмила Влох | Велика Епоха
  Субота, 29 червня 2013 року

Нарешті зважилися на відпочинок в Таїланді? Тоді, щоб уникнути конфузів, вчасно зорієнтуватися і зробити правильний вибір, не приїхавши в сезон дощів, крім путівника зважте на офіційні правила, клімат та місцеві традиції Королівства.

Відпочинок в Таїланді: коли краще поїхати і що одягти

У Таїланді — мусонний тропічний клімат, який цілий рік якнайкращий для відпочинку. Холодних зим у Королівстві не буває, проте відпочинок може зіпсувати спека чи часті дощі. Загалом в Таїланді можна виділити три пори року: з жовтня по березень — мінімальна вологість і помірне сонце, температура в цей час сягає +25—30˚С; з квітня по травень — період непомірної спеки, коли стовпчики термометрів показують +40˚С та з червня по серпень — сезон дощів. Проте бути такими категоричними в прогнозах погоди не можна. Річ у тім, що погода в Таїланді різниться на півночі, центрі та півдні Королівства. Наприклад, в один і той же час у передгір’ях Гімалаїв на півночі стовпчик термометра може фіксувати +10˚С, а на півдні +30˚С.

відпочинок в таїланді

Відпочинок у Таїланді сприятливий майже цілий рік, оскільки в країні мусонний тропічний клімат.

Фото: Ric Parker/blog.thailanddiveandsail.com

Що слід зазначити, так це те, що і ціни на курортах в найкращий сезон теж найвищі.

І якщо вже мова зайшла про клімат, то слід урахувати, що такий багатий визначними пам’ятками Бангкок — найспекотніше місто у світі, як зазначила Всесвітня метеорологічна організація. З квітня по червень тут найжаркіше, повідомляють туроператори.

У виборі одягу для відпочинку у Таїланді, орієнтуючись на теплу погоду, слід віддати перевагу легкому і вільному одягу з тонких тканин, наприклад, шовку. Від сонця прихопити широкополі капелюхи. Якщо ви запланували поїхати в північні райони чи відвідати національні парки, то варто прихопити і деякий теплий одяг. Нарядні сукні і костюми з краватками будуть доречними при відвідинах фешенебельних ресторанів.

Традиції та стиль життя тайців

 • У Таїланді лівобічний рух.
 • Як зазначають туристи, правила дорожнього руху в Таїланді часто просто ігноруються.
 • Таксі, як розповіла одна з туристок, має цікаву особливість: водій може змінити маршрут і не попередити вас про це, або просто висадити, тому що йому несподівано захотілося їхати в іншу сторону.
 • Також за спостереженнями туристів, тайців краще не квапити. Для них головне «санук і сабай» — «добре і весело». Коли на душі добре і весело, то навіщо перейматися чужими клопотами?
 • Посмішка — то стиль життя тайців.
 • Дружні обійми, фамільярне поплескування по плечу чи підвищення голосу для жителів Таїланду вкрай образливі.
 • Доторкнутися до чужої голови означає в Таїланді велику образу, адже вважається, що в голові сидить дух-охоронець людини.
 • Непристойно також, коли ваша голова дивилася звисока на інших людей. Увічливий таєць, проходячи мимо сидячої людини, обов’язково нахилиться.
 • Відкривати ногами двері, штовхати когось ногою чи переступати людину вважається просто непристойним, а схрещені ноги під час сидіння ображає оточуючих.
 • Непристойним вважається проявляти знаки уваги своєму супутнику в людному місці.
 • Голий торс у чоловіків у громадському місці сприймається як неподобство і порушення порядку.
 • Будь-яка образа у бік короля, якого тайці обожнюють і вважають священною персоною, загрожує тюремним ув’язненням.
 • У Таїланді суворо заборонено фотографувати військові об'єкти і вестиме фото — і відео зйомку всередині храмів.
 • Обмінний курс залежить від номіналу купюри — чим більша купюра, тим вищий курс.
 • Тайський годинник на 5 годин випереджає київський взимку, та на 4 години влітку.
 • За куріння у громадських місцях передбачений штраф у розмірі $55—550.

відпочинок в таїланді

Відпочинок у Таїланді: посмішка — то стиль життя тайців.

Фото: Alain Limoges/flickr.com

Митниця Таїланду

В Королівство Таїланд дозволено безмитно ввозити особисті речі у межах потреб. Є такі обмеження: до 1 л спиртних напоїв, 200 сигарет або 250 г тютюну, один фотоапарат, 5 фотоплівок, 1 кінокамера та 3 відеокасети.

Забороняється ввозити наркотики (карається довічним ув’язненням або стратою), порнографічну літературу, зброю, деяких представників флори і фауни.

Забороняється вивозити коштовні камені, золоті злитки, платинові прикраси, слонову кістку, антикваріат, вироби зі шкіри чи кісток тварин, які охороняються, рослини з землею. Щоб вивезти вироби народної творчості, треба мати ліцензію, яку можна взяти в магазині, де була здійснена покупка.

відпочинок в таїланді

Ювелірна лавка в Таїланді.

Фото: locket479/flickr.com

Віза та документи

Українці, які планують провести у Королівстві посмішок не більше 15 діб, можуть відкрити візу одразу по прибуттю в аеропорті Таїланду. Для цього необхідно сплатити візовий збір розміром 1000 бат*, пред’явити закордонний паспорт (дійсний не менше 6 наступних місяців), зворотній квиток, $650 готівкою на одну особу (або $1300 на родину), мати дві фото (4×6), а також заповнити візову-анкету англійською мовою.

*1 бат = 0,26 грн

У разі якщо ви вирішили відпочивати у Таїланді довше, то візу на 30 або 60 днів можна оформити у Консульстві Таїланду в Києві, надавши стандартний пакет документів на візу.

відпочинок в таїланді

Пляж міста Крабі на півдні Таїланду.

Фото: Mikhail Koninin/flickr.com

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...