• Подорож до Грузії: багата природа і мальовничі краєвиди

  • Наталія Стрига | Велика Епоха
    Понеділок, 28 жовтня 2013 року

Подорож до Грузії

Побачити природу неймовірної краси ― заради цього варто відправитися у подорож до Грузії. Фото: Georgia.iliko.ru

Типовий для Грузії пейзаж ― гірська місцевість, яку пересікають родючі низини із невеличкими самобутніми селищами. Однак не намагайтеся відкрити для себе цю чарівну країну з першої ж подорожі ― все одно щось залишиться незвіданим. На крихітній території Грузії (менше 70 тисяч км²) вмістилися і ласкаве чорноморське узбережжя, і засніжені хребти Кавказьких гір, і щедрі виноградні та чайні плантації. Тому, плануючи подорож до Грузії, варто зупинитися на чомусь одному ― це може бути пляжний або гірськолижний відпочинок, санаторно-курортне лікування, гастрономічний, екстремальний або етнічний тур. Кожен із 12 регіонів Грузії має свою туристичну родзинку.

Говорячи про природне багатство своєї країни, грузини люблять розповідати мандрівникам стару легенду про те, як Бог роздавав народам землі. Грузини на цей «відповідальний захід» запізнилися через тривале традиційне застілля. На питання Всевишнього, чому вони не прийшли вчасно, грузини відповіли: «Бенкетували на славу Господа». Змилостивився Творець над життєлюбним народом і віддав їм невеликий, але найгарніший та найбагатший шматочок землі, який приберіг для себе. Тому тепер і говорять, що Грузія ― божественна країна.

Подорож до Грузії

Подорож до Грузії: виноградники тягнуться до самого горизонту.
Фото: Tonkosti.ru

Природа Грузії любить здивувати недосвідченого туриста. Так, можна спостерігати, як у літньому пейзажі одночасно царюють чотири сезони: на гірських вершинах лежить сліпуче білий сніг, підгір'я оповиті густим туманом, в низинах тремтить марево літньої спеки, а в долинах річок рослини тільки зацвітають. Отож, якщо задумали піднятися в гори під час літньої подорожі до Грузії, поруч із літніми шортами покладіть у валізу і зимову шапку.

У рівнині між двома гірськими хребтами ― Великим і Малим Кавказом ― склалися ідеальні умови для вирощування фруктів, особливо винограду. Грузинські сади дають щедрий урожай яблук, персиків, хурми та гранату, на півдні спіють мандарини, лимони, інжир, ківі.

Подорож до Грузії

Подорож до Грузії не обійдеться без відвідування ботанічного саду або заповідника.
Фото: Наталія Стрига

Подорож до Грузії

Останнім часом екстрім став приводом для подорожі по Грузії. Фото: Plan-b.kiev.ua

Через те, що Грузія охоплює майже всі кліматичні зони ― від вологих субтропіків до зони вічних снігів ― флора і фауна цієї країни надзвичайно різноманітні. Цікаво і пізнавально знайомитися із природним багатством Грузії на території заповідників і природоохоронних територій, де для туристів спеціально розроблені пішохідні та кінні маршрути. У 15 заповідниках Грузії зібрані рідкісні види ендемічних рослин (ельдарська сосна, діоскерія, понтійський і кавказький рододендрон та ін.) та представників фауни (безоаровий та кавказький гірський козел, смугаста гієна, джейран, кавказька саламандра, турач, чорний гриф та ін.)

Все частіше туристи відправляються у подорож до Грузії заради гострих відчуттів і нових емоцій. Причому зайнятися екстремальним видом спорту у Грузії цікаво як новачкам, так і професіоналам. Одним із найкращих місць для сплаву вважається стрімка гірська річка Пшавська Арагві. Дистанцію в 15 кілометрів здатна подолати навіть дитина, щоправда, на рафт не беруть дітей молодших 10 років. Трохи складнішими вважаються водні сплави Курою та Ріоні. Дослідники морських глибин знайдуть багато цікавого у прибережних водах курортних містечок Кваріаті та Сарпі. Занурення до штучно затопленого корабля «Володимир Пачулія» та підводна прогулянка кам'яними алеями, ― лише заради цих вражень варто вирушити у подорож чарівною Грузією.

Підписатися:

Коментарі