• Відпочинок у Грузії: що має знати турист?

  • Наталія Стрига | Велика Епоха
    Вівторок, 2 квітня 2013 року

Грузія ― одна із майже 40 країн світу, для в'їзду в яку українцям не потрібна віза. Узяли закордонний паспорт, купили квиток на літак, і вже через пару годин вас вітають на грузинській землі. Після отримання відмітки в паспорті про в'їзд в країну, турист може перебувати у Грузії до 90 днів. Можливо, тому кількість українців, що відвідали Грузію, зростає з кожним роком. За даними Національної туристичної адміністрації, тільки за два перші місяці 2013 року в Грузії побувало понад 6 тис. українців.

Для відпочинку в Грузії українцям із документів потрібен лише закордонний паспорт. Фото: Jupiterimages/Photos.com

Для відпочинку в Грузії українцям із документів потрібен лише закордонний паспорт.

Фото: Jupiterimages/Photos.com

Митні правила

Збираючись на відпочинок у Грузії, слід врахувати кілька важливих моментів. Згідно з інформацією на сайті Митної служби Грузії, в країну можна ввозити необмежену кількість іноземної валюти, і лімітовану суму національної ― не більше 25 тис. ларі (грузинський курс валюти 100 $― приблизно 165,8 ларі). Конфіскації підлягають сигарети, якщо їх кількість перевищує 200 штук і алкоголь, якщо це більше 3 л вина або 10 л пива.

Корисні поради

Відпочиваючи в Грузії, не варто хвилюватися про труднощі перекладу. Фото: Наталія Стрига

Відпочиваючи в Грузії, не варто хвилюватися про труднощі перекладу.

Фото: Наталія Стрига 

Під час відпочинку в Грузії скуштуйте якомога більше страв національної кухні. Фото: Наталія Стрига

Під час відпочинку в Грузії скуштуйте якомога більше страв національної кухні.

Фото: Наталія Стрига

У Грузії російську мову не знає хіба що школяр. Так що проблем порозумітися із місцевим населенням виникнути не повинно. Грузини ― народ гостинний, завжди готові підказати дорогу, дати пораду і просто поговорити. Коли дізнаються, що ви з України, не забудуть згадати про свої родинні зв'язки з нашою країною.

Написи на дорожніх знаках і таблички на автобусах вам прочитати не вдасться, бо всі вони грузинській мові. Вирішити проблему допоможе карта. Якщо чекаєте маршрутку або автобус, краще звернутися за допомогою до місцевих, вони завжди підкажуть, який ваш. А ось зі столичним метро проблем не виникне. Станції оголошують на двох мовах ― грузинській та англійській, із вказівниками та ж система. У Тбілісі усього дві гілки метро, тому загубитися тут навряд чи вийде. Переходячи дорогу в місті, будьте пильні, грузинські водії не дуже люб'язні до пішоходів.

Беріть із собою їжу тільки на час дороги. У Грузії неймовірно багата і смачна кухня. Ви потім пошкодуєте, якщо не спробуєте традиційні пельмені ― хінкалі, пиріг з сиром ― хачапурі і гарячу юшку ― лобіо під кукурудзяним коржем ― мчаді. Не можна поїхати з Грузії, не наївшись вдосталь грузинських солодощів ― козинаків та чурчхели. Приготуйтесь до того, що грузинські страви дуже ситні, а порції далеко не маленькі.

Що варто купити?

Відпочинок у Грузії: традиційні сувеніри. Фото: Наталія Стрига

Відпочинок у Грузії: традиційні сувеніри.

Фото: Наталія Стрига

Як можна повернутися з Грузії без оригінальних сувенірів? Відмінним подарунком для жінки буде тепла хустка із валяної вовни. Яскравий аксесуар зігріє у студену пору і нагадає про маленьку теплу Грузію. Традиційним грузинським сувеніром для чоловіків є щедро прикрашений ріг для вина. Не забудьте купити додому спеції (особливо сванську сіль та імеретинський шафран). Також із Грузії зазвичай везуть національний одяг, керамічний посуд, емалеві та срібні прикраси.

Та головне, що варто зробити в Грузії ― це розслабитися та отримати задоволення від знайомства із цієї колоритною країною. Ви тут гість, а хто краще вміє приймати гостей, як не гордий та привітний грузинський народ.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...