• Сейшели — неповторний край в Індійському океані

  • Поліна Колодіна | Велика Епоха
    Неділя, 17 травня 2015 року

Сейшельські острови — це край безмежних незайманих лісів, романтичних пляжів, укритих гранітними скелями, блакитних лагун, розкішної рослинності і барвистих коралових рифів.

Острови розташовуються в Індійському океані, неподалік від екватора, біля східного узбережжя Африки. Колись вони були обителлю піратів, тепер — мрія туристів. У архіпелазі 115 островів, з них 33 населені. Сейшели сміливо можна назвати райськими островами, оскільки майже половина залишається в незайманому вигляді.

Три головні острови — це Мае, Праслен і Ла-Діг. Вони лежать приблизно в годині шляху по морю один від одного. Мае, з найменшою столицею світу Вікторією, — головний острів архіпелагу. У центрі острова Праслен розташований тропічний ліс, який входить до Списку об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Це царство морського кокоса, єдине місце, де він росте в природному вигляді. Жіночу рослину кокоса розрізняють за округлими формами, а чоловічу — по витягнутих квітках. Про нього складено чимало легенд. Тут живуть райські птахи, які не бояться людей і гігантські багатоніжки, що перебувають під охороною.

Сейшельські острови розташовані за межами зон циклонів. Тому цілорічна тропічна спека і висока вологість сприяють зростанню південної рослинності. Тут більше 600 видів рослин, а 75 з них ростуть тільки на островах і є багатством Сейшелів. На островах скрізь густі тропічні зарості. Тут росте єдина в світі сейшельська пальма. Плід цієї пальми досягає 25 кг. За словами місцевих жителів, в штормові ночі вітер з'єднує обидва суцвіття і через час з'являються плоди. Деякі острівні пальми старожили, їм більше тисячі років. Серед гранітних скель в ущелинах росте рідкісна рослина медугазіна. Крона цього стрункого дерева схожа на червону парасольку.

Однією з розваг туристів в Індійському океані є підводна риболовля. Води повні різноманітної риби. Секретом гарного улову служать птиці, потрібно просто слідувати за ними.

Води Сейшельських островів — справжня знахідка для дайверів. Краса підводного світу заворожує, а вода настільки прозора, що видимість під водою досягає 40 метрів. Тут сотні видів яскравих тропічних риб — риба-метелик, риба-клоун, риба-папуга, скати, черепахи і навіть тигрові акули.

Гігантські морські черепахи — найпоширеніші жителі островів. Вони живуть вільно, їх оберігають і люблять. Є постійні популяції черепах, їхній життєвий цикл доходить до 200 років. Колись ці нешкідливі рептилії були майже знищені, моряки вантажили їх на кораблі як продовольство.

Сейшели — країна шикарних готелів для вишуканого комфортного відпочинку, що гармонійно поєднується з навколишнім середовищем. Колись цей екологічний курс уряд вибрав з метою обмеження кількості туристів і тепер дотримується його.

Популярні засоби пересування на островах — велосипеди та волові упряжки. Автомобілів тут небагато, але є рейсовий автобус, який ходить углиб острова.

Сейшели — скарб Індійського океану — незаймана природа, різноманітність птахів, рослин, плодів. Це одна з найбільш розкішних екосистем світу. На островах панує природне довкілля, де присутність і діяльність людини строго контролюються. А бірюзова вода, білий пісок, гранітні скелі і соковита тропічна зелень приваблюють справжніх любителів екзотики.

Підписатися:

Коментарі