• Відвідувачам зоопарку вперше показали суматранське тигреня

  • Геннадій Годун | Велика Епоха
    Четвер, 18 квітня 2013 року
У «Будинку левів» зоопарку Сан-Франциско в минулі вихідні серед відвідувачів панувало помітне пожвавлення. Суматранська тигриця на ім'я Леанна вперше вивела на прогулянку у відкритий вольєр свою двомісячну дитину, як повідомляється на сайті зоопарку.

Тигреня з'явилося на світ 10 лютого і до першого «виходу в люди» встигло набрати вагу 14 фунтів (майже 6,5 кг). Правду кажучи, це не перша прогулянка малечі за межами закритого приміщення. Фахівці зоопарку вирішили підстрахуватися і провели тиждень тому пробний вигул тигриці з дитинчам у відкритому вольєрі.

Як виявилося, побоювання зоологів були марними. Тигреня досить зміцніло і виросло для самостійного пересування, а Леанна дуже дбайливо стежила за поведінкою свого малятка. Тигриця відразу ж віднесла дитинча в безпечне місце вольєра — в найнижчу його частину, де маля бігало і гралося на зарослому травою майданчику, обгородженому для захисту тюками сіна.

І хоча тигреня, на думку фахівців, досить сильне, міцне (і дуже цікаве), персонал зоопарку попросив відвідувачів поводитися спокійно і тихо, щоб не злякати дитинча гучними звуками. І в жодному разі не стукати по склу вольєра, щоб привернути увагу тигреняти або розбудити його, коли тому захочеться відпочити від нових вражень.

Під час прогулянки тигреня не відставало від мами, яка вирішила організувати невелику екскурсію відкритим вольєром. На додачу тигриця навчила малятко, як потрібно забиратися в закриту частину вольєра, кілька разів провівши його слідом за собою сходами в «гніздо».

Ім'я тигреняті поки що не придумали. Власники зоопарку збираються провести 11 травня аукціон із збору коштів, на якому буде виставлено право на ім'я тигреняти.


Як відзначають фахівці зоопарку, тигреня рано почало звикати до людей. Як тільки дитинча змогло впевнено стояти на ногах, тигриця по кілька разів на день стала виносити його на показ доглядачам «Будинку левів». Так тигриця демонструвала свою довіру до тих людей, які піклуються про неї і її потомство.

У короткому відеокліпі відображено найперший винос маляти за межі «гнізда». Тут тигреняті не більше ніж 5 тижнів.Суматранські тигри, як видно з назви, в дикій природі мешкають на острові Суматра (Малайський архіпелаг). Невеликі в порівнянні з іншими видами тигрів розміри дозволяють їм легко пристосовуватися до життя серед вічнозелених лісів. А червоно-коричневе забарвлення шерсті допомагає легко ховатися серед джунглів. Відмітна особливість суматранських тигрів — довгі вуса, які служать чудовою «антеною» в густому підліску. Тигр досить агресивний, і винне в тому сумне знайомство з людиною.

У дикій природі кількість особин суматранських тигрів дуже незначна — менше 400. Руйнування природного середовища проживання через розширення діяльності людини поставило цей підвид тигрів на межу зникнення. Для збереження популяції суматранських тигрів влада Індонезії оголосила в 2011 році про створення спеціалізованого заповідника на острові Бетет (Південна Суматра), куди планується перевезти основну частину тигрячого населення Суматри.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...