'Оболонь' вдесятьох перемогла 'Шахтар' на 'Донбас-Арені'

Київська "Оболонь" здобула історичну перемогу над донецьким "Шахтарем" у 24-му турі Прем'єр-ліги. "Пивовари" перервали безпрограшну серію "гірників" на "Донбас-Арені".

Символічно, що з "Оболоні" почалася безпрограшна серія "Шахтаря" на новому стадіоні. Нею й закінчилася.

З перших хвилин гри гості не збиралися віддавати господарям ініціативу, нав'язуючи силову боротьбу на кожній ділянці поля.

У першому таймі Рустам Худжамов двічі виручив "Шахтар" після небезпечних ударів Панаса. Були непогані моменти і біля воріт Олександра Рибки, з якими воротар справлявся без проблем.

На 63-й хвилині трапився один з ключових епізодів матчу. Головний арбітр зустрічі Юрій Мосейчук відібрав чистий гол у "Оболоні" і вилучив Вадима Панаса. "Пивовар" вибіг сам на сам з Худжамовим, обіграв його і забив, не почувши свисток арбітра про положення поза грою. Мосейчук показав Панасу другий "гірчичник". Однак Вадим в момент передачі знаходився за захисниками і офсайду не було.

Через чотири хвилини Іщенко збив Пластуна у своєму штрафному майданчику. Але Мосейчук і тут не побачив порушення правил.

Тим не менше, залишившись вдесятьох, "Оболонь" продовжила створювати небезпечні моменти біля воріт Худжамова. А "Шахтар", маючи на одного гравця більше, за півгодини гри не створив жодного (!!!) гольового моменту.

На 72-й хвилині через травму поле покинув голкіпер "Оболоні" Олександр Рибка. Лікарі протягом п'яти хвилин "чаклували" над воротарем, але той не зумів продовжити гру, поступившись місцем у рамці молодому Ігору Березовському. І дебютант не підвів свою команду.

На 86-й хвилині контратака гостей три в три завершилась порушенням правил на Худзіку біля штрафного майданчика господарів. Штрафний удар ідеально виконав Сергій Кучеренко, відправивши м'яч у дев'ятку, без шансів для Худжамова.

Мосейчук компенсував сім хвилин. За цей час "Оболонь" не реалізувала ще дві потенційно гольових атаки.

0:1 - "Оболонь" стала єдиною командою за останні роки, яка завдала "Шахтарю" дві поразки протягом сезону.

ШАХТАР Донецьк — ОБОЛОНЬ Київ - 0:1

Шахтар: Худжамов, Кобін, Ракицький, Кривцов, Шевчук (Срна, 46; Іщенко, 58), Гай, Віценець (Мхітарян, 46), Жадсон (к), Коста, Тейшейра, Едуардо

Оболонь: Рибка (Березовський, 73), Лозінський (к), Слюсар (Кучеренко, 53), Худзік, Пластун, Б. Баранець (Путраш, 90+5), Лупашко, Панас, Мандзюк, Кутас, Сапай

0:1 Сергій Кучеренко, 86

Попередження: Ракицький (16), Лупашко (21), Панас (29), Слюсар (47), Худзік (53), Кутас (55), Коста (74)

Вилучення: Панас (61)

За матеріалами: prosport