ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Байден розсекретив російську інформацію через скептицизм союзників, заявив глава розвідки США

Велика Епоха
Джо Байден (Samuel Corum/Getty Images)

Президент США Джо Байден наказав розсекретити розвіддані напередодні вторгнення Росії в Україну 24 лютого, тому що заяви американських чиновників про напад, що готується, були зустрінуті «скептично» американськими партнерами і союзниками, за словами головного розвідника країни.

"Коли ми пояснили нашим політикам, і наші політики пішли до своїх співрозмовників, вони виявили, що в цьому є неабияка частка скептицизму", - заявила директор національної розвідки Гевріл Хейнс на конференції з кібербезпеки у понеділок, процитувало CNN.

«Як наслідок, президент повернувся до нас і сказав: «Вам потрібно вийти і поділитися якомога більшою кількістю інформації та переконатися, що люди бачать те, що бачите ви, щоб ми могли знову брати участь і, можливо, вести більш продуктивні розмови про те, як діяти щодо потенційного вторгнення Росії».

Починаючи з перших днів російської присутності на кордоні з Україною, адміністрація Байдена вибірково розсекретила та оприлюднила розвідувальні дані щодо війни Росії в Україні, як медіаорганізаціям, так і іншим дружнім країнам. Цей підхід був спрямований на боротьбу з російською пропагандою у глобальному масштабі та на забезпечення того, щоб партнери та союзники США поділяли єдину картину.

Хейнс заявив у понеділок, що США «багато ділилися в цьому просторі з партнерами та союзниками», зрештою розробляючи «механізми обміну», які можна буде використати у майбутньому.

===