ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Україна завдала удару по більш ніж 30 російським нафтопереробним заводам і нафтобазам, заявив президент (ВІДЕО)

Велика Епоха
Президент України Володимир Зеленський (Youtube/скриншот)

Президент Володимир Зеленський заявив у понеділок, що Україна завдала ударів по більш ніж 30 російських об'єктах з переробки та зберігання нафти.

Цього року українські військові посилили атаки на російську нафтову інфраструктуру, прагнучи зірвати постачання нафти російській армії та обмежити доходи Москви, які вона використовує для фінансування війни проти України.

«Понад 30 нафтопереробних заводів, терміналів і нафтосховищ терористичної держави зазнали ударів», – сказав Зеленський офіцерам Центру спеціальних операцій «А» Служби безпеки України (СБУ), які брали участь в атаках.

Він не надав жодних додаткових подробиць і не вказав часовий проміжок. Відеозапис його виступу був опублікований на його сторінці в соціальній мережі X.

Україна використовує для ударів свої безпілотники дальнього радіуса дії, розроблені як військовою розвідкою, так і СБУ.

«Для безпілотників СБУ відстань у 1500 км більше не є проблемою», – сказав Зеленський, очевидно, маючи на увазі удар 9 травня, коли був уражений великий нафтопереробний завод у Башкирії.

Під час останньої атаки 21 червня безпілотники завдали ударів по чотирьох нафтопереробних заводах, в тому числі по Ільському НПЗ, одному з основних виробників палива на півдні Росії.