ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Тарифи ЄС щодо Китаю не є «покаранням», заявив міністр економіки Німеччини (ВІДЕО)

Велика Епоха
(istockphoto)

Пропоновані Європейським союзом тарифи на китайські товари не є «покаранням», заявив міністр економіки Німеччини Роберт Габек китайським чиновникам у Пекіні в суботу.

Візит Габека до Китаю — перший візит високопоставленого європейського чиновника відтоді, як Брюссель запропонував ввести високі мита на імпорт електромобілів (EV) китайського виробництва для боротьби з тим, що ЄС вважає надмірними субсидіями.

У п'ятницю, напередодні його приїзду, Китай попередив, що загострення суперечностей з ЄС з приводу електромобілів може призвести до торгової війни.

«Важливо розуміти, що це не каральні тарифи», — сказав Габек на першому пленарному засіданні в рамках діалогу щодо клімату і трансформації.

Такі країни, як США, Бразилія і Туреччина, використовували каральні тарифи, але не ЄС, сказав міністр економіки. «Європа чинить інакше».

Габек зазначив, що протягом дев'яти місяців Європейська комісія детально вивчала питання про те, чи не отримали китайські компанії несправедливу вигоду від субсидій.

Будь-які заходи щодо компенсаційних мит, які будуть прийняті за результатами перевірки ЄС, «не є покаранням», сказав він, додавши, що такі заходи покликані компенсувати переваги, надані Пекіном китайським компаніям.

«Необхідно досягти загальних, рівних стандартів доступу на ринок», — сказав Габек.

На зустрічі з Чжен Шаньцзе, головою Національної комісії з розвитку і реформ Китаю, Габек заявив, що пропоновані ЄС тарифи покликані зрівняти шанси Китаю.

Чжен відповів на це: «Ми зробимо все, щоб захистити китайські компанії».

Чжен додав, що пропоновані ЄС мита на імпорт електромобілів китайського виробництва зашкодять обом сторонам. Він сказав Габеку, що сподівається, що Німеччина продемонструє лідерство в ЄС і «вчинить правильно».

Він також відкинув звинувачення в несправедливому субсидуванні, заявивши, що розвиток нової енергетичної галузі Китаю став результатом всеосяжних переваг у технологіях, ринку і галузевих ланцюжках, які були створені в умовах жорсткої конкуренції.

Зростання галузі «є результатом конкуренції, а не субсидій, не кажучи вже про нечесну конкуренцію», — сказав Чжен під час зустрічі.

Тимчасові мита ЄС почнуть діяти з 4 липня, а розслідування триватиме до 2 листопада, коли можуть бути введені остаточні мита, зазвичай терміном на п'ять років.

Габек сказав китайським чиновникам, що висновки доповіді ЄС мають бути обговорені.

«Зараз важливо серйозно поставитися до можливості, яку надає доповідь, і провести переговори», — сказав Габек.

Після зустрічі з Чженом Габек поговорив з міністром торгівлі Китаю Ван Веньтао, який сказав, що обговорить тарифи з комісаром ЄС Валдісом Домбровскісом у суботу ввечері в режимі відеоконференції.

Діалог про клімат

Хоча торговельна напруженість була однією з ключових тем для обговорення, метою зустрічі було поглиблення співробітництва між обома промислово розвиненими країнами в галузі «зеленого» переходу.

Це було перше пленарне засідання в рамках діалогу з питань клімату і трансформації після того, як у червні минулого року Німеччина і Китай підписали меморандум про взаєморозуміння щодо співпраці в галузі зміни клімату і «зеленого» переходу.

Країни визнали, що на них лежить особлива відповідальність за запобігання глобальному потеплінню на 1,5 градуса Цельсія, що перевищує доіндустріальну температуру.

Китай встановив майже 350 гігават (ГВт) нових поновлюваних джерел енергії 2023 року, що становить понад половину загальносвітового показника, і якщо друга за величиною економіка світу збереже такі темпи, то, найімовірніше, перевищить свій цільовий показник на 2030 рік уже цього року, йдеться в опублікованому в червні звіті Міжнародного енергетичного агентства (МЕА).

Хоча Габек високо оцінив розширення відновлюваної енергетики в Китаї, він зазначив, що важливо дивитися не тільки на розширення відновлюваної енергетики, а й на загальні викиди CO2.

У 2023 році на вугілля, як і раніше, припадатиме майже 60% китайського електропостачання. «Китай має вугільний енергобаланс», — сказав Чжен.

На частку Китаю, Індії та Індонезії припадає майже 75% усього спалюваного у світі вугілля, оскільки уряди, як правило, віддають перевагу безпеці, доступності та вартості енергії, а не кількості викидів вуглекислого газу.

Чжен сказав, що Китай будує вугільні електростанції як захід безпеки.

«Я, як і раніше, вважаю, що величезне розширення вугільної енергетики може бути здійснено по-іншому, якщо враховувати вплив поновлюваних джерел енергії в системі», — відповів Габек.