ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

До екологічного мітингу в Лондоні приєдналася акторка Емма Томпсон (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Тисячі демонстрантів з усієї Великої Британії пройшли в суботу центром Лондона, закликаючи до «термінових політичних дій» щодо природи.

До маршу Restore Nature Now («Відновимо природу зараз») приєдналися близько 350 благодійних організацій, починаючи від протестних груп, як-от Just Stop Oil і Extinction Rebellion, і закінчуючи більш популярними організаціями, такими як National Trust і WWF.

Люди приїхали «з усієї Великої Британії», за словами одного з учасників протесту, зі списком вимог, що включають «змусити платити забруднювачів» і поліпшити підтримку фермерів у вигляді збільшення «бюджету на кліматично безпечне сільське господарство».

Учасники маршу також закликали ухвалити законопроєкт про екологічні права, щоб закріпити право на здорове довкілля в наступному парламенті після загальних виборів наступного місяця.

Демонстранти пройшли одним боком Гайд-парку в британській столиці, промарширувавши повз Даунінг-стріт до Парламентської площі в костюмах на тему дикої природи і в химерних головних уборах і масках.

Вони закликали приділити пріоритетну увагу питанням зміни клімату та природи під час передвиборчої кампанії та під час формування наступного уряду.

Відомі демонстранти

Британська актриса Емма Томпсон очолила марш, заявивши, що закликає уряд «перестати бути таким глибоко, глибоко безвідповідальним». Томпсон сказала AFP під час маршу, що не може повірити у «відсутність залученості» політичних партій під час поточної виборчої кампанії.

«Ми перебуваємо в епіцентрі бурі... Усі дбають про красу наших островів, а ми втрачаємо її так швидко», — додала вона.

До неї приєднався телеведучий і активіст Кріс Пекхем, який розкритикував політиків за те, що вони «не вживають необхідних дій досить швидко і широко», додавши, що його «не дуже вразили» передвиборчі маніфести партій.

«Тому ми повинні встати і переконатися, що вони розуміють, що ми збираємося закликати їх до відповіді», — сказав він AFP.

Один із протестувальників хотів, щоб наступний уряд націоналізував водні компанії.

Чистота річок і води стала гарячою темою на цих виборах, а кілька скандалів із розливом стічних вод за останні кілька років викликали гнів кліматичних активістів.

Опозиційна лейбористська партія, яка, схоже, отримає владу на цих виборах, пообіцяла припинити видачу нових ліцензій на розвідку нафти і газу в Північному морі та створити державну компанію з виробництва екологічно чистої енергії під назвою Great British Energy.

Однак лідер лейбористів Кейр Стармер раніше піддавався критиці за відмову від обіцянки витрачати 28 мільярдів фунтів стерлінгів на рік на зелену інфраструктуру.

Консерватори пом'якшили свої зобов'язання щодо досягнення мети чистого нуля у Великій Британії до 2050 року, відклавши заборону на продаж нових бензинових і дизельних автомобілів з 2030 до 2050 року.

Для Джейн Прайс, яка приїхала разом з Extinction Rebellion зі Стратфорда-на-Ейвоні, проведення маршу — це спосіб сказати політичним партіям: «Ми голосуватимемо за вас, якщо клімат та екологія стоятимуть на вашому порядку денному».

«Куди б ви не подивилися, — додала вона, — робиться недостатньо».