ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Під час демонстрації проти нових податків у Кенії загинула одна людина (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Одна людина загинула і щонайменше 200 дістали поранення по всій Кенії під час загальнонаціональних протестів у четвер проти планів уряду зібрати 2,7 мільярда доларів у вигляді додаткових податків, повідомив альянс правозахисних груп і поліцейський нагляд.

Поліція застосувала сльозогінний газ і водомети для розгону протестувальників у столиці Найробі, йдеться в спільній заяві п'яти правозахисних груп, серед яких Amnesty International і Кенійська медична асоціація, опублікованій пізно ввечері в четвер.

Наявність стріляних гільз вказує на використання бойових набоїв, заявили вони, додавши, що понад 100 протестувальників було заарештовано по всій Кенії.

Загибель чоловіка

Незалежне управління з нагляду за діяльністю поліції заявило в п'ятницю, що воно зафіксувало смерть чоловіка «імовірно, унаслідок стрілянини з боку поліції, і кілька серйозних поранень, отриманих іншими демонстрантами, включно з поліцейськими».

29-річний чоловік помер під час лікування рани на стегні в лікарні в четвер увечері, йдеться в поліцейському звіті, з яким ознайомилося агентство Reuters. У звіті не вказано, як його було поранено.

Джилліан Муньяу, мати загиблого Рекса Каньїке, який працював у казино в Найробі, сказала, що його друг розповів їй, що офіцер у цивільному вистрілив у нього, коли вони тікали від сльозогінного газу.

«Якщо хтось бореться за свої права, навіщо використовувати бойові кулі? Якби він був озброєний, ми б зрозуміли. Але він просто йшов зі своїм другом», — сказала Муньяу агентству Reuters.

Муньяу розповіла приватному телеканалу Citizen Television, що, за розповідями друзів Рекса, поліцейські, які проходили повз, не запропонували жодної допомоги.

«Офіцери сказали: "Нехай він помре там", і продовжили йти далі», — розповіла вона в інтерв'ю Citizen Television.

«Ми віддаємо належне кільком тисячам протестувальників, багато з яких — молодь, за мирне проведення пікетів (і) прояв стриманості та благопристойності, незважаючи на провокації з боку поліції», — заявили правозахисні групи.

Законопроєкт ухвалено в другому читанні

Протестувальники вимагають від уряду відмовитися від законопроєкту про фінанси, стверджуючи, що він задушить економіку і підвищить вартість життя для кенійців, які і так ледве зводять кінці з кінцями.

Міжнародний валютний фонд, однак, стверджує, що уряду необхідно збільшити доходи, щоб скоротити дефіцит бюджету і державні позики.

Раніше цього тижня уряд дещо пом'якшив свою позицію: президент Вільям Руто схвалив рекомендації щодо відмови від деяких нових зборів, зокрема на володіння автомобілем, хліб, рослинну олію і фінансові операції.

Незважаючи на широкомасштабні демонстрації, що спалахнули в 19 із 47 округів Кенії, законодавці ухвалили законопроєкт про фінанси в другому читанні в четвер, перевівши оспорювані податкові пропозиції на наступний етап затвердження.

Очікується, що у вівторок законодавці зберуться на голосування щодо запропонованих змін до законопроєкту, який, на думку бюджетного комітету парламенту, проробить дірку в 200 мільярдів кенійських шилінгів (1,56 мільярда доларів) у бюджеті на 2024/25 рік і змусить уряд піти на скорочення витрат.