ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Росії громадянку США судять за збір грошей для української армії

Велика Епоха
Ксенія Кареліна, громадянка Росії та США, затримана за підозрою в держзраді, на судовому засіданні в Єкатеринбурзі, Росія, 20 червня 2024 року. (Пресслужба Свердловського обласного суду)

Громадянка РФ і США, заарештована на початку цього року під час відвідування сім'ї в Росії, у четвер постала перед судом за обвинуваченням у державній зраді. Влада звинуватила її в зборі грошей на допомогу українській армії.

Ксенії Кареліній, яка народилася в Росії та іммігрувала до США понад десять років тому, загрожує покарання від 12 років до довічного ув'язнення.

Суд над нею відбуватиметься за зачиненими дверима, як це заведено в подібних випадках у РФ, де виправдувальні вироки у справах про державну зраду ухвалюють рідко.

У четвер на сайті суду з'явилося повідомлення про те, що судове засідання перенесено на 7 серпня.

Федеральна служба безпеки (ФСБ) Росії затримала Кареліну в січні, коли вона відвідувала своїх батьків і молодшу сестру в Єкатеринбурзі.

Елеонора Среброскі, колишня свекруха Ксенії Кареліної, розповіла Reuters, що перед від'їздом та запевнила свого хлопця, що в Росії «безпечно» і що у нього немає причин за неї переживати.

За словами Среброскі, Кареліна зробила невелику пожертву «Разом для України» (нью-йоркській некомерційній організації, яка спрямовує в Україну невійськову допомогу).

Спершу Кареліна була заарештована за статтею «дрібне хуліганство». Пізніше їй було пред'явлено звинувачення в державній зраді.

Колишній чоловік Ксенії описує її як життєрадісну жінку, яка не особливо цікавиться політикою. У соціальних мережах Кареліна здебільшого публікує фотографії себе і друзів, без політичних повідомлень.