ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Воррен Баффет продає акції китайського автомобільного гіганта BYD (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Компанія Воррена Баффета Berkshire Hathaway продає акції китайського гіганта електромобілів BYD. Загалом її частка в компанії вже зменшилася більш ніж на дві третини. Цей крок змусив інвесторів замислитися.

Згідно зі звітом Гонконзької фондової біржі, минулого тижня Berkshire продала понад мільйон акцій китайського автовиробника. Загалом вона продала понад 66% акцій.

Водночас мета продажу поки що не зрозуміла: або, щоб отримати прибуток, або через побоювання щодо ситуації на ринку електромобілів.

Наприкінці минулого року BYD обігнала Tesla і стала найбільшим у світі виробником електромобілів. Хоча в першому кварталі цього року Tesla повернула свій титул назад.

У травні президент Байден заявив, що збільшить мита на китайські електромобілі вчетверо – з 25 до 100 %. А Єврокомісія з липня цього року запровадить 38 % мита на імпортовані з Китаю «зелені авто».

У лютому Байден наказав провести розслідування щодо «розумних» автомобілів китайського виробництва. На думку Білого дому, вони можуть збирати дані про американських водіїв та дороги й передавати їх до Китаю.

Викликає побоювання, що зловмисники можуть взяти автомобілі під контроль дистанційно, відключаючи певні функції під час руху машини.

Компанія Воррена Баффета почала інвестувати в BYD ще у 2008 році. Вона купила понад 200 мільйонів акцій. Це близько 10 % частки компанії.

Інвестиції підтримав Чарлі Мангер – нині покійний віцеголова ради директорІв холдингу. Баффет раніше казав інвесторам, що саме Мангер переконав його вкласти гроші в BYD.

Berkshire почала продавати свої активи у 2022 році, коли ціна акцій BYD зросла у 20 разів. У травні цього року Баффет заявив, що Berkshire й далі інвестуватиме переважно в США, а BYD була винятком.

У понеділок вартість акцій BYD на закордонних торгах зросла на понад 1,7 %.

Про це дивіться в нашому випуску новин на Youtube:

Підписуйтесь на наш канал на Youtube