ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

США різко відреагували на майбутній візит Путіна до В'єтнаму (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Президент Росії Путін відвідає Ханой цього тижня, повідомили в понеділок в'єтнамські та російські державні ЗМІ. Майбутній візит викликав критику в США і підкреслив лояльність до РФ В'єтнаму, що перебуває під владою комуністів.

Минулими вихідними Ханой не взяв участі в мирному саміті щодо України у Швейцарії, а на початку минулого тижня відправив свого заступника міністра закордонних справ до Росії на зустріч БРІКС.

Путін, як очікується, зустрінеться з новим президентом В'єтнаму То Ламом та іншими лідерами під час дводенного візиту до Ханоя в середу і четвер, повідомили офіційні особи.

Сполучені Штати, які торік поліпшили відносини з Ханоєм і є головним торговельним партнером В'єтнаму, відреагували різко.

«Жодна країна не повинна надавати Путіну платформу для пропаганди його агресивної війни і дозволяти йому нормалізувати свої злодіяння», — заявив Reuters представник посольства США в Ханої, відповідаючи на запитання про вплив візиту на зв'язки зі Сполученими Штатами.

«Якщо він зможе вільно подорожувати, це може призвести до нормалізації кричущих порушень Росією міжнародного права», — додав представник.

Європейський союз, ще один ключовий економічний партнер В'єтнаму, не дав коментарів напередодні візиту, проте минулого місяця він висловив незадоволення рішенням Ханоя відкласти зустріч із посланцем ЄС щодо російських санкцій — затримка, яку офіційні особи пов'язали з підготовкою до візиту Путіна.

З точки зору Ханоя, візит покликаний «продемонструвати, що В'єтнам проводить збалансовану зовнішню політику, не надаючи переваги жодній з великих держав», — каже Іан Сторі, старший науковий співробітник сінгапурського Інституту ISEAS-Юсоф Ісхак. Останніми місяцями країна приймала Джо Байдена і Сі Цзіньпіна.

Під час свого першого державного візиту до В'єтнаму з 2017 року і п'ятого загалом, Путін, як очікується, оголосить про укладення угод у таких секторах, як торгівля, інвестиції, технології та освіта, повідомили Reuters анонімно два джерела. Проте обговорення з в'єтнамськими лідерами, найімовірніше, будуть зосереджені на більш чутливих питаннях.

За словами одного з чиновників, переговори стосуватимуться озброєнь, енергетики і платежів, оскільки дві країни зазнають труднощів із проведенням транзакцій через санкції США щодо російських банків.

«Основні питання стосуються зміцнення економічних і комерційних зв'язків, включно з продажем зброї», — сказав Карл Тейєр, старший експерт з безпеки В'єтнаму в Академії австралійських збройних сил у Канберрі.

За його словами, Путін і в'єтнамські лідери, найімовірніше, домовляться про те, щоб опрацювати питання про транзакції в рублях і донгах через банківську систему, щоб можна було оплачувати товари і послуги.