ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Франції тисячі людей вийшли на передвиборчий марш проти ультраправих (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Тисячі людей вийшли в суботу на марш у Парижі та інших містах Франції на знак протесту проти ультраправого Національного об'єднання (National Rally, RN) напередодні майбутніх виборів до парламенту Франції.

Після того, як RN здобула перемогу на європейських виборах минулої неділі, поліція заявила, що на марш очікують 350 000 осіб, а 21 000 поліцейських мобілізували після того, як профспілки, студентські групи та правозахисні організації закликали до проведення мітингів проти антиімміграційної та євроскептичної партії.

Очікується щонайменше 150 маршів у таких містах, як Марсель, Тулуза, Ліон і Лілль.

За даними профспілки CGT, які наводить телеканал BFM TV, 250 000 людей вийшли на марш у Парижі і 640 000 — по всій країні. Поліція повідомила, що в Парижі було заарештовано сім осіб. За даними поліції, по всій Франції було 217 000 демонстрантів.

Виступаючи на площі Республіки, лідерка ліворадикальної профспілки CGT Софі Біне сказала журналістам: «Ми проводимо марш, тому що вкрай занепокоєні тим, що (глава RN) Жордан Барделла може стати наступним прем'єр-міністром... Ми хочемо запобігти цій катастрофі».

Керол-Енн Жюст, 22-річна студентка, яка брала участь у паризькому марші, сказала, що вперше бере участь в акції протесту. Вона сказала, що «турбується, тому що люди вірять у брехню цієї партії, яка має воістину расистську спадщину» (посилання на партію Національний фронт, попередника RN, лідера якого Жан-Марі Ле Пен оштрафували за висловлювання, розцінені як антисемітські або ксенофобські).

Жюст заявила, що хоче «боротися за збереження країни прав людини, свободи і терпимості».

На тому ж марші Сесілія Лормо, 34-річна вчителька, яка заявила, що планує голосувати за Народний фронт, альянс лівих партій, сказала: «Важливо показати, що ми мобілізовані і що RN не є більшістю народу».

Президент Еммануель Макрон оголосив про проведення позачергових виборів до законодавчих органів, які відбудуться у два тури 30 червня і 7 липня, після того як його центристський альянс зазнав поразки від RN на виборах до Європейського парламенту минулої неділі.

Перша серія опитувань громадської думки показала, що RN може перемогти на виборах і сформувати наступний уряд.

Опитування OpinionWay-Vae Solis, проведене для Les Echos і Radio Classique, опубліковане в суботу, передбачило, що RN лідирує в першому турі парламентських виборів із 33% голосів, випереджаючи Народний фронт на 25%.

Центристський табір Макрона отримав 20%.

Принаймні два опитування показали, що ліві не сильно відстають від RN і випереджають групу Макрона.

У Турі, на заході Франції, де сотні демонстрантів брали участь у марші, на плакаті було написано: «За свободи, за права, за соціальну і демократичну республіку, проти ультраправих ідей і проти расизму».

Кілька транспарантів свідчили: «Молодь ненавидить FN (колишня назва RN)», а один пенсіонер ніс транспарант із написом: «Люди похилого віку теж ненавидять RN».