ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

До 2028 року в Барселоні планують заборонити здавати квартири туристам (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Влада Барселони оголосила в п'ятницю, що до 2028 року заборонить здавати квартири в оренду туристам, що стало несподівано різким кроком у спробі стримати зростання цін на житло і зробити місто придатним для життя.

Мер міста, який дотримується лівих поглядів, Жауме Колбоні, заявив, що до листопада 2028 року Барселона позбавить ліцензій 10 101 квартиру, які наразі здаються в короткострокову оренду.

«Ми протистоїмо тому, що, на нашу думку, є найбільшою проблемою Барселони», — заявив Колбоні на заході міського уряду.

Бум короткострокової оренди в Барселоні, найбільш відвідуваному туристами місті Іспанії, призвів до того, що деякі жителі не можуть дозволити собі квартиру після того, як за останні 10 років орендна плата зросла на 68%, а вартість купівлі житла збільшилася на 38%, сказав Колбоні. Доступ до житла став чинником нерівності, особливо для молоді, додав він.

За останнє десятиліття місцева влада ввела обмеження на короткострокову оренду житла в таких містах, як Іспанія, Канарські острови, Лісабон і Берлін.

Соціалістичний міністр житлового будівництва Іспанії Ісабель Родрігес заявила, що підтримує рішення Барселони. «Йдеться про те, щоб докласти всіх необхідних зусиль, щоб гарантувати доступ до недорогого житла», — написала вона на сайті X.

«Колбоні робить помилку, яка призведе до (зростання) бідності та безробіття», — йдеться в заяві асоціації туристичних апартаментів Барселони APARTUR, яка додала, що заборона спричинить зростання кількості нелегальних туристичних апартаментів.

Готелі виграють від цього кроку. Відкриття нових готелів у найпопулярніших районах міста було заборонено ліворадикальною партією, яка править у Барселоні з 2015 до 2023 року, але Колбоні дав зрозуміти, що може послабити це обмеження.

«Ці 10 000 квартир будуть використовуватися жителями міста або надійдуть на ринок для оренди або продажу», — сказав Колбоні про прийнятий захід.

У заяві місцевої влади Барселони йдеться про те, що після набуття забороною чинності вони збережуть «жорсткий» режим перевірок для виявлення потенційних нелегальних туристичних апартаментів.

Останніми роками в місті не було дозволено будувати нові апартаменти для туристів. З 2016 року місцева влада розпорядилася закрити 9700 нелегальних туристичних квартир, а близько 3500 квартир були повернуті для використання як первинне житло для місцевих жителів, йдеться в повідомленні.