ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Внаслідок вибуху літієвих батарей на заводі в Південній Кореї загинули 22 робітники (ВІДЕО)

Велика Епоха
Логотип південнокорейського виробника акумуляторів Aricell на фасаді заводу з виробництва літієвих акумуляторів після пожежі в Хвасоні, Південна Корея, 24 червня. (Youtube/скриншот)

Завод із виробництва літієвих батарей у Південній Кореї загорівся після вибуху кількох батарей у понеділок, унаслідок чого загинули 22 робітники, більшість із яких були громадянами Китаю, повідомили представники пожежної служби.

Серія вибухів пронеслася по заводу виробника літієвих батарей Aricell у Хвасоні, промисловому центрі на північний захід від столиці Сеула.

Жертви, ймовірно, загинули від токсичного газу протягом кількох секунд після того, як вогонь вийшов з-під контролю, сказала влада. Неясно, що спричинило вибухи. Пожежу загасили приблизно за шість годин.

Серед загиблих — 18 китайських робітників, два південнокорейці й один лаосець. Національність ще одного загиблого робітника поки не встановлено, повідомив журналістам Кім Чжин Йон, співробітник пожежної служби Хвасонга.

За словами Кіма, перше повідомлення про пожежу надійшло вранці після того, як на складі з 35 000 батарей вибухнула низка елементів живлення.

Частини верхнього поверху обвалилися, а великі шматки будівлі виглядали так, ніби їх винесло на вулицю вибухами.

За словами представника пожежної служби провінції Кьонгі Чо Сун Хо, більшість загиблих іноземних робітників були тимчасовими співробітниками. За його словами, дим і полум'я поширилися протягом 15 секунд, і жертви, найімовірніше, померли, зробивши один або два вдихи.

Кім Чже Хо, професор кафедри пожежної безпеки та запобігання стихійним лихам Університету Теджона, сказав, що вогонь, імовірно, поширився занадто швидко, щоб робітники встигли врятуватися.

«Матеріали для акумуляторів, такі як нікель, легко запалюються», — сказав він. «Тому часто не вистачає часу на реагування, на відміну від пожежі, спричиненої іншими матеріалами».

Пізніше в понеділок місце події відвідав президент Південної Кореї Юн Сук Йоль. Міністр внутрішніх справ Лі Сан Мін закликав місцеву владу вжити заходів, щоб запобігти забрудненню навколишньої території небезпечними хімічними речовинами.

Виробництво батарей пов'язане з використанням високотоксичних матеріалів.

«Те, що було так багато жертв, коли йшлося тільки про другий поверх, пояснюється не стільки опіками, скільки токсичними матеріалами», — каже Пак Чхоль Ван з університету Сочжон.

Південна Корея є великим виробником літій-іонних батарей, які живлять електромобілі (EV), а також батьківщиною автовиробника Hyundai Motor і його дочірньої компанії Kia, які прагнуть перейти від автомобілів внутрішнього згоряння до EV.