ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Тисячі людей приєдналися до Будапештського прайду на знак протесту проти анти-ЛГБТК+ політики

Велика Епоха
Люди беруть участь у щорічному прайді в Будапешті, Угорщина, 22 червня 2024 року. (REUTERS/Marton Monus)

Несучи веселкові прапори і танцюючи вулицями, тисячі угорців відсвяткували в суботу щорічний Будапештський прайд-парад і пообіцяли продовжувати протестувати проти політики уряду щодо ЛГБТК+, пише Reuters.

Прем'єр-міністр Віктор Орбан, який перебуває при владі з 2010 року, просуває християнсько-консервативний порядок денний і в 2021 році заборонив «пропаганду гомосексуалізму» серед осіб до 18 років, незважаючи на різку критику з боку правозахисних груп та Європейського Союзу.

«Дуже важливо бути тут... щоб показати, що ми існуємо і що ми маємо значення», – сказала 30-річна Анна Реті, яка взяла участь у марші в столиці, додавши, що багато ЛГБТК+ угорців стикаються з дискримінацією та ворожістю в повсякденному житті.

«Наприклад, нещодавно я вийшла на вулицю з веселковими аксесуарами, і люди витріщалися на мене», – сказала вона.

В Угорщині не визнаються одностатеві шлюби, і тільки гетеросексуальні пари можуть легально всиновлювати дітей. Уряд Орбана змінив визначення шлюбу як союзу між одним чоловіком і однією жінкою в конституції і обмежив усиновлення дітей геями.

Його уряд заявив, що закон 2021 року має на меті захистити дітей і не спрямований проти ЛГБТК+ спільноти, але він викликав занепокоєння серед геїв, бісексуалів і трансгендерних угорців.

Минулого року деякі книгарні були оштрафовані за продаж книг із зображенням гомосексуальності, які не були загорнуті в пластик, як того вимагає законодавство.

А в листопаді було звільнено директора музею після того, як установа дозволила особам до 18 років відвідувати виставку World Press Photo, яка містила матеріали про ЛГБТК+.

Напередодні суботнього маршу посольства США, Німеччини та 33 інших країн закликали Угорщину захистити права ЛГБТК+ та скасувати закони, які дискримінують представників спільноти.

Посол США Девід Прессман був одним з кількох дипломатів, які приєдналися до прайду.

«Це дивовижна країна з багатою історією людей, які встають і борються за свободу», – сказав він журналістам. «Люди, які сьогодні вийшли на марш, роблять це в найкращих традиціях цієї країни».