ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Президент Філіппін заявив, що миролюбність його країни не слід сприймати за поступливість (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Президент Філіппін Фердинанд Маркос-молодший заявив у неділю, що його країна не займається розпалюванням воєн і завжди буде прагнути до мирного врегулювання суперечок на тлі ескалації морського протистояння з Китаєм.

«Захищаючи націю, ми залишаємося вірними нашій філіппінській природі, яка полягає в тому, що ми хотіли б розв'язати всі ці питання мирним шляхом», — сказав Маркос, виступаючи перед військовослужбовцями підрозділу Західного командування, що відповідає за контроль над Південно-Китайським морем.

Останнє зіткнення між військовослужбовцями ВМС Філіппін і китайською береговою охороною сталося минулого тижня під час планової місії Маніли з поповнення запасів у Південно-Китайському морі, унаслідок чого одного моряка тяжко поранили, а судна дістали пошкодження.

За словами філіппінських військових, співробітники китайської берегової охорони, озброєні ножами і списами, захопили вогнепальну зброю і «навмисно пробили» філіппінські човни, які брали участь у місії.

Китай оскаржив версію Філіппін, а представник міністерства закордонних справ заявив у четвер, що необхідних заходів було вжито законно.

Маркос, який у своїй промові не назвав Китаю, похвалив війська за стриманість «в умовах інтенсивних провокацій» і заявив, що його країна завжди буде користуватися своїми свободами і правами відповідно до міжнародного права.

«При виконанні своїх обов'язків ми не вдаватимемося до сили або залякування, а також навмисно завдаватимемо будь-кому травм або шкоди», — сказав Маркос. «Ми стоїмо твердо. Наш спокій і миролюбність не повинні бути прийняті за потурання».

Нещодавні зіткнення на морі між Китаєм і Філіппінами, союзником США за договором у Південно-Східній Азії, перетворили стратегічно важливе Південно-Китайське море на потенційний осередок напруженості між Вашингтоном і Пекіном. Сполучені Штати засудили дії Китаю і підтвердили свої зобов'язання щодо захисту від будь-яких нападів на філіппінські літаки або судна в Південно-Китайському морі відповідно до договору про взаємну оборону.

Однак у п'ятницю Філіппіни заявили, що у них немає підстав посилатися на договір, оскільки дії Китаю, які представники служб безпеки назвали ескалацією, не можуть бути кваліфіковані як «збройний напад».

«Ми не займаємося розпалюванням воєн — наша головна мета — забезпечити мирне і процвітаюче життя для кожного філіппінця», — сказав Маркос. «Ми відмовляємося грати за правилами, які змушують нас обирати сторону в суперництві великих держав».

Китай претендує майже на все Південно-Китайське море, через яке проходить понад 3 трильйони доларів щорічної торгівлі за допомогою суден, включно з частинами, на які претендують Філіппіни, В'єтнам, Індонезія, Малайзія і Бруней. У 2016 році Постійна палата третейського суду в Гаазі заявила, що претензії Китаю не мають під собою правового підґрунтя.