ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Китайський штучний інтелект перетворив українського блогера на російського (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Штучний інтелект клонував фото українки, щоб поширювати пропаганду в китайських соцмережах.

На студентку Пенсильванського університету з України чекав неприємний сюрприз. Китайський штучний інтелект використав її фото, щоб створити фейковий образ росіянки та поширювати контент, що підтримує комуністичний Китай.

Українська студентка Ольга Лоєк хотіла збільшити аудиторію в Інтернеті. Але не в такий спосіб. 21-річна дівчина каже, що її зображення оброблено за допомогою штучного інтелекту, щоб створити її копію в китайських соцмережах.

Цифровий двійник Лоєк – росіянка на ім'я Наташа. Вона вільно розмовляє китайською і дякує Китаю за підтримку Росії.

Ольга Лоєк, українська студентка Пенсильванського університету: «Я побачила своє обличчя, яке говорить китайською мовою, а на задньому плані – Кремль і Москва. Моя копія говорить про те, наскільки великі Росія і Китай, а також рекламує різні російські товари».

У фейкових акаунтів із зображенням Лоєк у Китаї – сотні тисяч підписників. Набагато більше, ніж на каналі дівчини. Через них продали товарів на десятки тисяч доларів.

Причому в деяких постах зазначається, що сторінки не несуть відповідальності за контент, і що їх, імовірно, створено за допомогою штучного інтелекту.

У китайських соцмережах останнім часом можна побачити багато жінок. Експерти кажуть, що ці образи створюють за допомогою штучного інтелекту, використовуючи ролики реальних жінок. Часто без їх відома.

Усі аватари висловлюють свою любов до Китаю та заявляють, що хочуть підтримати Росію у війні, продаючи товари зі своєї батьківщини.

Експерти кажуть, що відеоролики з фейковими аватарами часто мають на меті продаж товарів одиноким китайським чоловікам.

Джим Чай – генеральний директор XMOV, компанії, що розробляє передові технології штучного інтелекту. За його словами, такі дипфейки в Китаї дуже поширені.

Історія Лоєк проливає світло на потенційні ризики незаконного чи неетичного застосування штучного інтелекту.

Технології дипфейків посилюють побоювання з приводу того, що ШІ може погіршити проблеми дезінформації та авторського права.

Китай опублікував проєкт керівних принципів зі стандартизації галузі штучного інтелекту, запропонувавши до 2026 року сформувати понад 50 національних та загальногалузевих стандартів для штучного інтелекту.

Новий Закон Європейського Союзу про штучний інтелект вводить суворі зобов'язання щодо забезпечення прозорості в системах ШІ. Проте багато урядів у всьому світі щосили намагаються не відставати від впровадження штучного інтелекту.

Китай не вперше використовує дипфейки для поширення пропаганди КПК. TikTok також просуває відео з ідеями Пекіна.

Про це дивіться в нашому випуску новин на Youtube:

Підписуйтесь на наш канал на Youtube