• Як живеться безхатченкам — опитування

  • П'ятниця, 4 жовтня 2013 року

Людей в усьому світі непокоять питання про те, як допомогти безпритульним, а також чи можуть бідні люди скористатися програмами, що розроблені для них. Такий висновок зробили журналісти Великої Епохи, коли від Бразилії до Греції опитали місцевих жителів. Питання було таке:

«Як живеться безпритульним у вашій місцевості?»


Сальвадор, Байя, Бразилія

Марія Цирлене Сантана, 43 роки, керівник громадської організації

Більшість людей, які приходять до притулку, забезпечуються житлом, люди приходять, бо їм немає, де жити. Такі люди можуть отримати деякі послуги, також можуть пройти курси, які б допомогли їм влаштуватись на роботу — все це реалізується завдяки соціально-економічній реєстрації на місцях. Значна частина населення Бразилії — соціально вразливі люди. Державна програма називається «Мій дім, моє життя» — вона дозволяє реалізувати гарантоване Конституцією право отримати житло. Дуже жаль, що не кожна сім’я, не кожна людина, яка має потребу у житлі, можуть його отримати. Загальновідомо, що бразильці звикли до життя в скрутних умовах.
Дубай, Об'єднані Арабські Емірати

Судхакшіна Шівкумар, 20 років, танцівниця

Дубай відомий своєю розкішшю і висотними будівлями. На жаль, за цим лоском і блиском ховається похмура картина. Є чимало місць, які перебувають в поганому стані, і над їхнім благоустроєм не працюють. Це так, оскільки увага переважно приділяється тому, щоб задовольнити туристів, а не тому, щоб дбати про простих людей, робітників, які сплять просто під деревами, укриваючись від спеки.
Київ, Україна

Станіслав Левицький, 41 рік, працівник компанії зв'язку

Я якраз нещодавно дивився телевізійну передачу з цього питання. Їх [бездомних] чимало, на жаль. Це проблема не тільки уряду, це скоріше соціальна проблема, тому що багато хто народжує, а потім кидає дітей. Я не знаю, як боротися з цим, я не думав про це. Але існує така проблема, і вона повинна бути вирішена терміново, якомога швидше.
Сан-Роке, Іспанія

Хосе Мора Серрано, 35 років, пекар

В моїй області у багатьох людей не має помешкання — вони з якихось причин несподівано опинилися на вулиці. Деякі з них пішли жити до будинків їхніх батьків або бабусь-дідусів. Я також знаю людей, які зайняли порожні будинки, що перебувають у власності банків, тому що банки виселяють багатьох людей, які не можуть виплачувати свої іпотечні кредити, а також багато людей емігрували за кордон, [залишивши свої домівки]. Тут, в Іспанії, багато хто, особливо молоді пари, через відсутність роботи не можуть виплачувати іпотечні кредити, і тому не можуть зберегти свої будинки.
Саісан Сіті, Каліфорнія, США

Джованні Оттоліні, 39 років, тесляр

Чимало людей обирає бути бездомними. В моїй громаді є програми, за якими, якщо ви голодні, вам допоможуть. Вони всюди, вони дуже помітні, і це завдає клопоту. Існує вандалізм, табори, які вони роблять, брудні, вони ходять всюди… Є такі люди, які з певних причин стали безпритульними, але вибрались із такого становища, оскільки почали працювати. Це не так просто. Я ледь утримую свій будинок, а люди кажуть, що це занадто обтяжливо. Тому і не мають помешкань.
Афіни, Греція

Константінос Пенос, 39 років, безробітний

В центрі мого міста, Афін, я бачив багато безпритульних, але в моєму оточенні таких мало, тому що немає причин, [які б породжували безпритульність].
Еслов, Швеція

Аніта Кварфордт, 69 років, помічник медсестри

Я думаю, що це катастрофа. Кожна людина має право мати помешкання, незалежно від того, це чоловік або жінка, і яке в нього чи в неї життя, незалежно від інших обставин.
Торонто, Канада

Мелва Джон, 46 років, художник

На мою думку, в Торонто 25% людей — бездомні. Я робила своє дослідження, я була бездомною, так от я знаю, скільки їх. Люди не знають про це. Якщо ви прийдете до притулку для безхатченків, вам нададуть підтримку. Це сумно, це дуже сумно. Все це стосується психічного здоров’я. Це дійсно хвороба, в багатьох випадках це пов’язано з вживанням алкоголю або наркотиків.
Стежте за всесвітнім опитуванням щотижня. Журналісти Великої Епохи розпитують людей з усього світу про їхнє бачення місцевої та глобальної ситуації.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...