• Чи давати дітям гратись з іграшковою зброєю?

  • Неділя, 22 вересня 2013 року

Хтось дозволяє дітям гратись у «війну», вважаючи, що це не навчає її жорстокості, інші ж наполягають на тому, що іграшки для дітей слід обирати такі, які не будуть привчати їх до насильства. Журналісти Великої Епохи задавали місцевим жителям різних країн, від Мексики до Австралії, питання:

«Як ви вважаєте, чи навчає жорстокості дитину іграшкова зброя?»


Стокгольм, Швеція

Туве Хенрікксон, 10 років, учениця

Я думаю, пограти зі зброєю якийсь час може бути весело. Але у дітей, які надто заграються з такими іграшками, з часом, коли вони виростуть, може виникнути бажання придбати справжній пістолет. А це вже погано.
Нью-Йорк, США

Вільям Пенанон, 69 років, фермер-пенсіонер

В моїй сім’ї було дуже багато насилля. Мій дядько тримав у своєму будинку рушницю, і мій двоюрідний брат застрелився. Я не любив зброю. Це сталось, коли я був ще дитиною. Коли я виріс, я спробував дати інше життя своїм дітям, інші поняття, «сценарій». У мене 6 дітей та 12 онуків. Ми не віримо в силу зброї.
Тласкала, Мексика

Норма Алісія Перес, 55 років, вчитель

В наші часи діти поглинають інформацію, яка насичена сценами насильства, із телебачення та різних медіа-ресурсів. Коли у дитини є іграшковий пістолетик, вона грається в те, що бачить на екрані. Якщо ми, як батьки, дозволяємо їй грати зі зброєю, це означає, що ми дозволяємо, щоб у малечі в голові існувала схема насильницької поведінки — тобто ми заохочуємо таку поведінку. Краще замінити зброю на ігри, де діти можуть розвинути свої навички, такі як головоломки, ігри на запам’ятовування, пазли, тощо.
Калгарі, Канада

Кім Ломанн, 43 роки, помічник лікаря

Я думаю, що гра з іграшковими пістолетами не вчить дітей бути жорстокими. Я вважаю, що схильність до насильства залежить від домашньої обстановки, не від того, у що вони грають, а від того, як їх наставляють, виховують щодо того, у що вони грають.
П'ятигорськ, Росія

Неля Воробйова, 53 роки, поштовий працівник

Так, тому в мене негативне ставлення до іграшкової зброї. Вогнепальна зброя призначена для вбивства, вона несе негатив. Іграшки теж переносять такий негатив. З дитинства малеча починає розуміти, що людина може вбити іншу. Спочатку вона грається в такі речі несерйозно, але потім, коли виросте, може почати робити це в реальності.
Сальвадор, Байя, Бразилія

Роберваль Олівейра дас Невес, 39 років, перукар і комп'ютерний технік

Так, звичайно, іграшкова зброя навчає насильству! У мене немає сумнівів щодо цього. Діти повинні гратися з дитячими іграшками, які є розвиваючими, такі, як конструктори, тощо. Такі іграшки заохочують думати, розвивають логічне мислення, готують дитину до того, щоб вони добре навчались і ставали професіоналами в своїй справі, досягали мети і змінювали своє життя. «Пушка», навіть іграшкова, ніколи не буде хорошою для розвитку дитини. Чим би це не було: водяним пістолетом, рогаткою, ще чимось… жодна зброя не є хорошою. Це основне. Таке виховання, за якого дитині не дають зброї, безперечно дозволить побудувати краще майбутнє без насильства.
Острови Сандоріні, Греція

Філіо Стефанопулу, 35 років, художник

Так. Я думаю, якби у мене була дитина, я б купувала їй іграшки, які відповідають її віку. Я б читала їй казки, які несуть невинність і не описують пригоди жорстоких героїв. На жаль, неможливо захистити від впливу інших дітей в школі. Але я постараюсь, щоб сімейне середовище було для дитини захистом від навколишніх впливів. Я б хотіла, щоб улюбленими героями малечі були персонажі мультиків Диснею, як і у мене в дитинстві. Коли підросте, щоб дивився такі мультфільми, які підсвідомо навчають хорошим відносинам з людьми: любові, дружбі, повазі.
Саншайн Кост, Австралія

Ерін Кеннон, 23 років, студентка

Не зовсім, я думаю, що різні іграшки є. Я не думаю, що це їх навчає насильству так, як, скажімо, комп’ютерні та відеоігри. Я думаю, що такі речі набагато сильніше впливають на них.
Київ, Україна

Семашкова Ангеліна, 19 років, акторка

Мені здається, що у кожного маленького хлопчика є прагнення повоювати. Я думаю, з одного боку, якщо вони стріляють у кішок або тварин, і якщо це не присікається, це є заохоченням жорстокості. А якщо це просто дитячі забави, граючись, вони можуть відчути себе сильнішими, мужніми, тому, що у будь-якого чоловіка є прагнення бути мисливцем. Якщо це не переростає в якийсь вандалізм чи насилля, я не вважаю, що в цьому є щось погане.Стежте за всесвітнім опитуванням щотижня. Репортери Великої Епохи розпитують людей з різних країн світу про те, яким є їхнє бачення місцевої ситуації та глобальних тенденцій.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...