ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

На Канарських островах тисячі людей протестують проти надмірного туризму (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Тисячі людей протестували в суботу на Тенеріфе, закликаючи іспанський острів тимчасово обмежити прибуття туристів, щоб зупинити бум короткострокової оренди житла та будівництва готелів, який призводить до зростання вартості житла для місцевих жителів.

Тримаючи плакати з написами "Тут живуть люди" і "Ми не хочемо бачити, як гине наш острів", демонстранти заявили, що необхідно внести зміни в туристичну галузь, на яку припадає 35% валового внутрішнього продукту (ВВП) Канарського архіпелагу.

"Це не послання проти туристів, а проти туристичної моделі, яка не приносить користі цій землі і потребує змін", – сказав один з протестувальників під час маршу в столиці Тенеріфе, Санта-Крус-де-Тенерифе.

Менші марші відбулися і в інших містах групи островів та інших іспанських містах, всі вони були організовані близько двома десятками екологічних організацій напередодні піку літнього сезону відпусток.

Організації заявляють, що місцева влада повинна тимчасово обмежити кількість відвідувачів, щоб зменшити тиск на навколишнє середовище, інфраструктуру та житловий фонд островів, а також накласти обмеження на купівлю нерухомості іноземцями.

"Влада повинна негайно зупинити цю корумповану і руйнівну модель, яка виснажує ресурси і робить економіку більш нестабільною. Канарські острови мають межі, і терпіння людей теж", – сказав Антоніо Буллон, один з лідерів протесту, в інтерв'ю Reuters.

За офіційними даними, у 2023 році архіпелаг з населенням 2,2 мільйона осіб відвідали майже 14 мільйонів іноземних туристів, що на 13% більше, ніж у попередньому році.

Влада островів занепокоєна впливом на місцевих жителів. Очікується, що цього року буде ухвалено законопроєкт, який посилює правила короткострокової оренди житла, після скарг мешканців, яких витіснили з ринку житла.

Президент Канарських островів Фернандо Клавіхо заявив у п'ятницю, що він "пишається" тим, що регіон є провідним іспанським туристичним напрямком, але визнав, що необхідно посилити контроль, оскільки сектор продовжує зростати.

"Ми не можемо продовжувати відвертатися. Інакше готелі продовжуватимуть відкриватися без будь-якого контролю", – сказав він на пресконференції.