ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Фальшиві акаунти на сайті X намагаються вплинути на вибори у США, заявляє Cyabra

Велика Епоха
Кліруотер, Флорида, США, 15 травня 2019 року. (REUTERS/Brian Snyder)

Фальшиві акаунти, що публікують повідомлення про президентські вибори у США, поширюються на соціальній медіаплатформі X, йдеться у звіті компанії, що займається аналізом соціальних мереж, який було надано Reuters до його публікації в п'ятницю.

Аналітики ізраїльської технологічної компанії Cyabra, яка використовує штучний інтелект для виявлення фальшивих акаунтів, виявили, що 15% акаунтів X, які критикують президента Джо Байдена, є фальшивими. У звіті також ідеться, що фальшивими є 7% акаунтів, які критикують республіканця Дональда Трампа.

Дослідження Cyabra засноване на аналізі повідомлень на платформі X, раніше відомій як Twitter, за два місяці, починаючи з 1 березня. Воно містило аналіз популярних хештегів і визначення настрою (позитивного, негативного або нейтрального).

Аналіз показав, що за березень і квітень кількість знову виявлених фальшивих акаунтів збільшилася в 10 разів.

У звіті наводиться 12 391 неавтентичний профіль на підтримку Трампа з 94 363 і 803 неавтентичних профілі на підтримку Байдена з 10 065.

Фальшиві акаунти, що вихваляють Трампа в цьому циклі, є частиною скоординованої кампанії зі зміни громадської думки та впливу на дискусії в інтернеті, вважає Cyabra.

Cyabra заявила, що зробила такий висновок на підставі використання однакових хештегів і того факту, що акаунти публікували пости і коментарі в один і той самий час. У звіті йдеться про те, що підроблені акаунти прихильників Трампа просували два основні повідомлення: «Голосуйте за Трампа» і «Байден — найгірший президент, який коли-небудь був у США».

«Рівень координації свідчить про те, що існує мерзенна мета і ціла операція зі зміни думки людей», — сказав віцепрезидент Cyabra Рафі Мендельсон.

Фальшиві акаунти, що підтримують Байдена, не є частиною скоординованої кампанії, ідеться у звіті, оскільки ознак скоординованої кампанії (як-от одночасне розміщення фальшивих повідомлень) не було виявлено.

У травні 2022 року Twitter заявив, що менше ніж 5% його щоденних активних користувачів є «фальшивими або спамними» на основі внутрішнього аналізу облікових записів. У той час компанія Cyabra підрахувала, що 13,7% профілів Twitter не є автентичними.

У повідомленні X від 4 квітня Маск написав, що наразі проводять «чистку системи від ботів і тролів» і що компанія «відстежуватиме відповідальних за це людей і притягатиме до них усю силу закону». У жовтні компанія протестувала свою програму Not a Bot у Новій Зеландії та на Філіппінах для боротьби з ботами і спамерами.