ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Протести на Тайвані проти законопроєкту про посилення законодавчої влади (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

«Якщо немає дискусій, то немає і демократії», — так скандували протестувальники біля будівлі парламенту Тайваню, виступаючи проти заходів, які розширюють владу законодавців.

Тисячі людей вийшли на вулиці до будівлі парламенту Тайваню. Вони протестують проти законопроєктів, які посилять контроль законодавців над новим президентом Вільямом Лаєм, його адміністрацією та керівною Демократичною прогресивною партією. Тримаючи в руках транспаранти, натовп скандує: «Якщо немає дискусій, то немає і демократії».

Ініціаторами нових заходів виступили головні опозиційні партії острова – Гоміньдан та Тайванська народна партія. Якщо законопроєкти ухвалять, законодавчий орган дістане право притягувати до відповідальності чиновників за неправдиві заяви чи приховування інформації. Керівна партія звинувачує опозицію у проштовхуванні нових законів без проведення консультацій.

Про привід протестів розповів тайванський експерт Цай Цзюн Сян, професор Національного університету Чун-Чен: «Демократія ще не померла, але вона перебуває під загрозою. Після ухвалення цих законопроєктів, законодавчий Юань перетвориться на бунтівну й домінантну гілку влади, яка зловживає владою і зазіхає на владу інших гілок».

Ця подія дуже схожа на рух «Соняшник» 2014 року, коли сотні студентів штурмували парламент острова через торгову угоду з комуністичним Китаєм.

Демонстрація відбулася після інавгурації нового президента Тайваню Вільяма Лая. Попри перемогу, Лай зіштовхнувся з розколом у парламенті. Його керівна партія втратила більшість у законодавчому органі. Це спонукало опозиційні партії об'єднати зусилля.

Дебати між політичними партіями щодо нових законів перейшли на фізичний рівень.

Минулої п'ятниці між депутатами сталися бійки. Один із них вихопив документи й вибіг із залу.

Компартія Китаю вважає за краще вести переговори з партією Гоміньдан, бо та традиційно співпрацює з Пекіном. КПК спробувала посилити свій вплив на Тайвані шляхом залучення на свій бік авторитетних постатей у партії.

Десятиліттями китайська компартія називає острів своєю бунтівною провінцією. Вона також обіцяє в разі потреби анексувати його силою. І це попри те, що вона ніколи ним не керувала.

Про це дивіться в нашому випуску новин на Youtube:

Підписуйтесь на наш канал на Youtube