ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У японському місті встановили огорожу, щоб закрити туристам вид на Фудзі

Велика Епоха
(Kyodo News via AP)

Японське місто Фудзікавагутіко відоме як місце, звідки відкриваються одні з найкращих видів на гору Фудзі. Минулого місяця на одній із популярних ділянок вулиці почали встановлювати велику чорну огорожу, щоб перекрити вид і запобігти напливу туристів, пише AP News.

Особливо часто для фотографування обирали майданчик перед магазином Lawson, звідки при фотографуванні під певним кутом здавалося, що гора Фудзі знаходиться на даху магазину. Туристи, переважно іноземці, навіть охрестили це місце «горою Фудзі Лоусон».

Але городяни були незадоволені — відвідувачі перекривали вузький тротуар, фотографували на жвавій дорозі або заходили на території сусідів.

У вівторок встановлення чорної сітки заввишки 2,5 метра, що простяглася на 20 метрів уздовж тротуару, було завершено.

Проте є й інші місця, де туристи можуть знайти собі місце для фото.

У префектурі Яманасі, де розташована стежка Йошида (найпопулярніший із чотирьох маршрутів на вершину гори заввишки 3 776 метрів), перед сезоном сходження на Фудзі цьогоріч запроваджено систему бронювання, щоб зменшити переповненість, засміченість і ризики для безпеки.

Згідно з новим планом, тільки до 4000 альпіністів будуть допущені на стежку на день за плату у 2000 єн (близько 18 доларів), з можливістю пожертвувати ще 1000 єн (близько 9 доларів) на збереження природи під час сезону сходжень, що розпочнеться 1 липня і триватиме до 10 вересня.

Тільки тим, хто забронював нічліг у хатинах уздовж стежки, дозволяється здійснювати походи за межі 5-ї з 10 станцій з 4 години вечора до 3 години ночі. Цей захід покликаний зупинити «кульове сходження», або поспішний підйом на вершину без достатнього відпочинку, що наражає життя людей на небезпеку.

Серйозною проблемою також стали тонни залишеного сміття.

Минулого року Японію відвідало понад 25 мільйонів осіб, а 2024 року очікується, що цей показник перевищить майже 32 мільйони, що стане рекордом з 2019 року, згідно з даними Японської національної туристичної організації.