• Щодо скасування пайового внеску забудовниками

  • На партнерських правах Ⓟ | Велика Епоха
    Вівторок, 12 липня 2016 року

ⓅДепутат Київської міської ради Ольга Балицька нещодавно ініціювала скасування сплати забудовниками житлових та нежитлових об’єктів. Як відмічають експерти, зокрема Ігор Ігорович Черненко, ця реформа сприятиме зменшенню корупції в даній сфері.

Він зазначає, що наразі при будівництві житла розмір внеску становить 4% від загальної суми будівництва. Для нежитлових споруд цей внесок становить вже 10%. Але при цьому не розроблена зрозуміла та повністю прозора схема, якою було б визначено механізм використання грошей містом. А тому це дає можливість для реалізації численних корупційних схем, від яких терміново потрібно позбавлятись.

Також Ігор Черненко висловив думку, що в умовах, коли забудовники й так опинились у дуже складній економічній ситуації зниження фінансового навантаження хоч частково полегшить їхню роботу. За умови, коли будівництво зазвичай коштує кілька мільйонів доларів, ці відсотки — досить значна сума, якій забудовники обов’язково знайдуть застосування.

Крім того, на період до повного скасування вищезазначених внесків необхідно розробити та запровадити прозору схему, яка б регулювала порядок сплати внесків та розподіл отриманих коштів на розвиток міста.

Експерт пояснює, що за кілька тижнів це питання вирішити неможливо, адже місто повинно знайти інші джерела фінансування. В разі повного скасування внеску Київ повинен переглянути свої видатки та оптимізувати їх.

При цьому І. Черненко зазначає, що у Верховній Раді України вже зареєстровано законопроект, яким пропонується скасувати пайові внески не лише в Києві, а й в усіх населених пунктах України. Якщо законопроект №3610 буде прийнято, то всім містам доведеться шукати інші джерела свого фінансування.

Забудовники дуже сподіваються на те, що цей законопроект буде прийнятий та підписаний уповноваженими особами. Але експерт акцентує увагу, що, на жаль, в Україні для реалізації реформ потрібно дуже багато часу. З моменту реєстрації законопроекту в Парламенті України до його втілення у життя інколи проходять роки. Це означає, що депутатам Київради потрібно якнайшвидше розглянути цей документ та підтримати ініціативу О. Балицької.

*Коментар: редакція не несе відповідальності за зміст і думки, викладені в статтях зі знаком Ⓟ.

Підписатися:

Коментарі