• Для чого потрібні теплообмінники?

  • На партнерських правах Ⓟ | Велика Епоха
    Понеділок, 19 листопада 2018 року

Різновидів теплообмінників сьогодні є досить багато, але всі вони призначені для передачі тепла від якогось теплоносія до того предмета, який потрібно нагріти. Для того, щоб правильно вибрати теплообмінник, найкраще детально вивчити всі види цих пристроїв, які можна зустріти в магазинах.

Різновиди

Одними з найбільш поширених є теплообмінники пластинчасті https://ankort.com/ua/vidy-teploobmennikov-i-ih-podbor/. Вони дуже практичні, надійні і мають не дуже складну конструкцію. Передача тепла в таких пристроях відбувається через спеціальні пластини, які можуть бути виготовлені з найрізноманітніших матеріалів. Одна із найважливіших переваг такого пристрою є її незначні розміри, що набагато полегшує його використання.

теплообмінники пластинчасті

Високою ефективністю відрізняються і заглибні теплообмінники. Чутливим елементом у них є змійовик, який занурений в резервуар, наповнений рідиною. Агрегати такої конструкції дуже часто використовуються в хімічній промисловості.

Маслоохолоджуючий теплообмінник

Теплообмінник елементний складається із декількох секцій, які послідовно з'єднуються між собою. Такі пристрої також використовуються досить часто, однак вони відрізняються великими розмірами і високою вартістю за рахунок великої кількості деталей в конструкції.

Графітові теплообмінники спеціально призначені для передачі тепла від одного агресивного носія до іншого (або ж від агресивного носія до нейтрального). Для виготовлення таких пристроїв використовують графіт, який попередньо обробляється спеціальною смолою для усунення пористості. Такий оброблений графіт дуже стійкий до дії різних агресивних речовин (чого не скажеш про інші матеріали), тому просто незамінний для виготовлення теплообмінників, які повинні використовуватися в агресивному середовищі.

Пластинчаті графітові теплообмінники

Кожен вид теплообмінника розрахований на використання в певних умовах, тому вибирати такий пристрій потрібно завжди обдумано. Деякі майстри вважають за краще конструювати теплообмінники самостійно, однак зібрані вручну пристрої не будуть володіти тими робочими якостями, які притаманні для приладів заводського виробництва. Тому від використання саморобних теплообмінників найкраще відмовитися, адже результат застосування подібної техніки може бути абсолютно непередбачуваним. При виникненні необхідності ремонту агрегату також потрібно звертатися до професійного майстра.

*Комментарий: редакция не несёт ответственности за содержание и мнения, изложенные в статьях со знаком Ⓟ.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...