• Сьогодні Івану Миколайчуку виповнилося б 70

  • Оксана Позднякова | Велика Епоха
    Середа, 15 червня 2011 року

Сьогодні, 15 червня, великій душі українського поетичного кіно Івану Васильовичу Миколайчуку виповнилося б 70 років.

Народний геній України на своєму рахунку має 34 ролі, 2 режисерські роботи й 9 сценаріїв. У 60-70-х роках він був настільки популярний, що знімався практично в усіх фільмах того часу. Звання народного артиста Іван Миколайчук так і не отримав, лише посмертно був нагороджений Державною Шевченківською премією, і все тому, що на нього наклеїли ярлик «націоналіст». Не раз доводилося акторові пояснювати поняття націоналізм і патріотизм в «органах», куди його часто запрошували.

Загальне визнання і любов кіноглядача актор здобув після ролі Тараса Шевченка у фільмі «Сон» та Івана Палійчука у картині Параджанова «Тіні забутих предків».

Перша режисерська робота над фільмом «Вавилон ХХ» чудово розкриває на тлі тодішнього традиційного українського села «перших кроків» колективізації, усі людські пристрасті та конфлікти, поєднуючи трагедію і гумор.

Миколайчук помер у серпні 1987 року у віці 46 років. Його будинок у селі Чортория Чернівецької області з того часу перетворився на музей. Він залишив міцну спадщину про український фільм. Багато хто вважає його найкращим актором в історії українського кінематографа. Він надихав українських художників, акторів, співаків та письменників того часу, які шукали українські корені і колорит у радянську епоху.
 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...