• Бродвей знову на вершині

  • Середа, 23 червня 2010 року
13 червня у Нью-Йорку пройшла церемонія вручення нагород театрального мистецтва «Тоні», кінозірки Скарлет Йохансон і Кетрін Зета-Джонс були удостоєні найвищої нагороди.

У наше стрімке століття загальної комп'ютеризації і тріумфу спецефектів успіх кінофільмів все більше залежить від технічного рівня картини. Феноменальний успіх технологічного шедевра Джеймса Кемерона у форматі 3D «Аватар» спонукав творців фільмів звернутися виключно до стереоскопічних картин.

Але технології нівелюють людський чинник - у картинах 3D кожен рух посилюється, тому актор вкрай обмежений у кількості та амплітуді рухів, у нього немає можливості виражати себе за допомогою жестів. До того ж, носіння особливої каски, що забезпечує вловлювання кожного найменшого руху актора, не дає можливості показати справжню акторську гру.

Така тенденція на догоду молодому кіноглядачеві, спраглому яскравих спецефектів, тому хто менше звертає увагу на художні аспекти створення кінострічки, призвела до того, що кінозірки, які не бажають ставати кіноприставками, звертають свої погляди у бік Бродвею.

Ті, хто не тільки має привабливу зовнішність і штучно роздутий зоряний статус, але і наділені чималим талантом і відчувають свої сили та бажання працювати на терені драматичного мистецтва, укладають договори з театрами на участь у виставах. До того ж, театр має одну унікальну перевагу - живу аудиторію, безпосередній контакт актора зі своїм глядачем. Достатньо згадати магічну владу над глядачем легендарної актриси театру Сари Бернар - незважаючи на свою кульгавість, вона однією лише появою на сцені могла змусити затихнути саму вимогливу публіку. Ця можливість нести мистецтво прямо в глядацький зал - перевага, яку не в змозі запропонувати кінематограф. Для театрального співтовариства Бродвей Нью-Йорка ніколи не згасав, його лише злегка затьмарив Голівуд, здатний запропонувати акторові можливість досягти всесвітньої слави і блиску.

На церемонії вручення нагород «Тоні» серед лауреатів та призерів було особливо багато кінозірок. У театральному світі число екранних знаменитостей все збільшується.

Отримуючи нагороду «Тоні» за роль у постановці спектаклю Артура Міллера «Вид з моста» в театрі Cort, Скарлет Йоханссн не приховувала свого здивування, приз був для неї несподіванкою. Вистава Міллера і дебют в ньому Скарлет Йохансон стали одним з найвидатніших подій на Бродвеї і заслужили похвальні відгуки.

Хоча Джуд Лоу, який виконував роль Гамлета, залишився без призу, подячні вимови вимовляли багато голівудських знаменитостей. Дензел Вашингтон отримав нагороду, як кращий актор в драмі серпня Уїлсона «Бар'єри». Кетрін Зета-Джонс, у свою чергу, виграла приз найкращої актриси в мюзиклі «Музика ночі» у театрі Уолтера Кера.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...