• Леонардо Ді Капріо — таємничий красень із Каліфорнії

  • Євген Довбуш | Велика Епоха
    Середа, 7 квітня 2010 року
Леонардо Ді Капріо входить до числа наймолодших знаменитостей Голівуду, його зірка засяяла на небосхилі міжнародного кіномистецтва після успіху картини «Ромео+Джульєтта», а «Титанік» підніс його на вершину популярності. Мільйони прихильниць по всьому світу не втомлюються писати йому листи з освідченням у коханні. Не втомлюється й сам Лео своєю загадковістю і чарівністю вражати любителів фільмів з його участю.

Леонардо Ді Капріо народився 11 листопада 1974 року в місті Лос-Анджелесі, Каліфорнія. Незвичайне ім'я Леонардо вибрала йому мати. За розповідями його батьків, одного разу вони поїхали до Італії, де відвідали галерею Уфіці. Вагітна мама Лео зупинилася в роздумах про високе перед картиною Леонардо Да Вінчі. І раптом її думки перервав поштовх майбутнього сина в утробі, що й було сприйнято як знак чи то «згори», чи то зсередини...

Повне ж ім'я, дане йому — Леонардо Вільгельм Ді Капріо. У жилах Лео тече американська, італійська, німецька та російська кров (його бабуся емігрувала до США з СРСР).

Витоки любові Леонардо Ді Капріо до акторського мистецтва беруть початок у ранньому дитинстві, коли батьки віддали його в дитячу групу навчальної програми Romper Room. Але не пройшло багато часу, як трирічного Ді ледь не виключили за «поведінку, що не піддається контролю». Ще однією не дуже похвальною рисою було вміння пародіювати і передражнювати всіх, хто попадався йому на очі. Саме тоді, як зізнається сам Ді Капріо, і виникло у нього бажання стати кіноактором. І це бажання співпало з волею батьків віддати дитину в руки друзів, які займаються кіномистецтвом, сподіваючись, що хоч там вже його енергія знайде, врешті-решт, застосування!

Вони не прогадали. Леонардо Ді Капріо (відтоді його називали вже не Ді, а Лео; так і зараз звуть його друзі-колеги і фанатки) вступив на шлях до зірок кіно, коли йому було 11 років. Як і багато хто в Голівуді, він почав кар'єру з ролей в телесеріалах і рекламі. Він знявся в більш ніж 30 рекламних роликах і декількох серіях знаменитої «Санта-Барбари».

Повноцінний дебют Леонардо Ді Капріо у кінематографі відбувся в 1991 році, коли він зіграв роль у недорогій фантастичній комедії жахів «Зубастики 3». Потім пішли ролі у фільмах «Отруйний плющ» (1992) і «Життя цього хлопця» (1993). Переломною для кар'єри Ді Капріо стала роль у фільмі «Що гризе Гілберта Грейпа?» (1993), за яку він був номінований на «Оскар» і отримав премію «Золотий Глобус» за найкращу роль другого плану.

Найбільш значні фільми, в яких знявся Ді Капріо до 1997 року, — це вестерн «Швидкий і мертвий» (1995), історична драма «Повне затемнення» (1995), осучаснена версія п'єси Вільяма Шекспіра «Ромео + Джульєтта» (1996) і драма «Кімната Марвіна» (1996).

У 1997 році Леонардо Ді Капріо зіграв одну з головних ролей в легендарній мелодрамі режисера Джеймса Кемерона «Титанік», що стала на той час найбільш касовим фільмом за всю історію кінематографа (поки рекорд «Титаніка» не побив «Аватар»). Саме цей фільм і приніс йому світову славу. Він потрапив у так званий «клуб 20» — коло акторів, що претендують на гонорар у 20 мільйонів доларів за фільм.

Досягнення та премії Ді Капріо

У 1997 році Леонардо Ді Капріо увійшов до списку «50 найкрасивіших людей світу» за версією журналу «People». За роль у «Титаніку» Ді Капріо отримав премію «Золотий глобус» за кращу чоловічу роль і премію MTV за кращий поцілунок (1998), а також став героєм-коханцем номер один у світі. Мільйони фанаток зізнаються йому в коханні через Інтернет, де одна зі сторінок так і називається: Totally DiCapitated, іншими словами — «ДіКапітально божевільні».

Після виходу фільму «Авіатор» Леонардо Ді Капріо був нагороджений Кавалерським ступенем французького Ордена мистецтв і літератури (5 січня 2005-го року). На рахунку Ді Капріо також премія каналу MTV за кращий поцілунок у фільмі Банди Нью-Йорка (2003), премія MTV за кращу чоловічу роль у фільмі «Спіймай мене, якщо зможеш», премія «Золотий глобус» за кращу чоловічу роль у тому ж фільмі (2003), премія «Оскар» у номінації «кращий актор» за фільм «Авіатор», Оскар за кращого актора у фільмі «Кривавий алмаз» та інші.

Загадкова особистість Леонардо Ді Капріо

Леонардо Ді Капріо давно оточує покрив загадковості й легенд, що викликає здивування журналістів. «Ми пропрацювали один з одним чотири місяці, але я все одно не змогла розгадати його особистість, — говорить Клер Дейнс, партнерка Ді Капріо по фільму «Ромео + Джульєтта». — Я так і не дійшла до чіткого висновку — чи дійсно він зовсім проста за характером людина, або, навпаки, вкрай складна. Я думаю, що, скоріше, складна, але як знати!» Одна з найбільш поширених легенд про Ді Капріо — його «ненормальність», що нагадує замаскований «діагноз». Чи правда це? Точно відомо одне: дитинство Леонардо Ді Капріо пройшло не зовсім звичайно.

Німкеня Ірмелін, чарівна блондинка, яка народилася, за словами Лео, в кінці Другої світової війни в бомбосховищі й опинилася в Штатах у 11 років, і американець Джордж Ді Капріо (актор, потім — дистриб'ютор коміксів, людина талановита, яка має зв'язки, саме він сприяв початку кіношної кар'єри сина) познайомилися в коледжі. Незабаром вони переїхали до Лос-Анджелесу, опинившись далеко не першими, кому не вдалося реалізувати амбіції в Голівуді. Приблизно схожим було і середовище, де ріс Лео: невдахи, п'яниці, зневірені, занедбані... «Люди, які оточували мене в дитинстві, часто були не дуже приємними, — якось зізнався Леонардо Ді Капріо в інтерв'ю. — Але, тим не менш, це як раз і послужило якимось «загартуванням». На яких тільки типів я не надивився! На власні очі бачити і цей бік життя — досить непогано для хлопця».

Активно заговорили про загадковість Леонардо Ді Капріо в 1995 році, коли він відмовився від ролі у фільмі «Бетмен назавжди», яка обіцяла йому мільйонний гонорар і всесвітню славу. Ді Капріо і зараз не бажає зніматися ні в фантастичних епосах, ні казках, не хоче також сприяти розвитку поп-культури. Він потребує високого художнього рівня й оригінальності — навіть до деякого епатажу.

Своїм батькам Леонардо Ді Капріо зробив шикарні подарунки у вигляді приватних будинків. Йому не характерні ані зарозумілість, ані прагнення користуватися в своїх цілях своєю зовнішньою привабливістю. На питання, чи не використовує він, подібно до Х'ю Гранта, синтетичну стрічку для волосся, щоб його чубчик виразно стовбурчив, Ді Капріо обурено відповідає: «Ніколи! У мене така зачіска з 18 років, оскільки вона мені здається найбільш чоловічою».

Партнерка Леонардо Ді Капріо по «Титаніку» Кейт Уінслет говорить про нього так: «Він, мабуть, один із найкрасивіших чоловіків на світі. Але Лео аніскільки не вважає, що він красень! Для мене ж він — не більш ніж товариш по роботі. Огидний такий». Джеймс Кемерон іншої думки: «На зйомках Лео любить смішити усіх. Кейт — вельми серйозна дівчина, однак Лео змушував її реготати до сліз! І Кейт просто закохалася: його особистість і талант зачарували її. Правда, думається, Лео робив це не навмисне — для того щоб «роман працював на фільм». Він здатний цілком зачарувати відразу декількох людей, нічого особливого не роблячи для цього. Масштаби його особистого впливу на людей дуже великі».

Однак, вочевидь, головна любов Леонардо Ді Капріо — його творчість. І заради творчості він може пожертвувати будь-якими зусиллями або знехтувати великою грошовою винагородою. «Хочу жити по-чесному, тобто говорити світу, у що ти віриш, — заявив Лео в інтерв'ю. — Ніяк не вистачає часу розібратися в собі. Зараз візьму маленький тайм-аут. Вже давно пора. Витрачу рік на те, що вже не пригадую, коли робив останній раз: буду їздити по світу, читати книги, тренуватися, розмовляти з цікавими для мене людьми. І тоді, можливо, докопаюся до істини. Що далі? Звичайно ж, зйомки...»

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...