• Клінтові Іствуду виповнилося 80

  • Вівторок, 1 червня 2010 року
Клінт Іствуд як актор з амплуа цинічних і непереможних героїв вестернів з чарівною зовнішністю, і Клінт Іствуд як режисер-постановник сильних, високопрофесійних фільмів, а в сукупності – жива легенда Голівуду, втілена у невтомній, витривалій і дивовижно життєдіяльній людині, відзначив 31-го травня своє 80-річчя.

Клінт Іствуд народився 31 травня 1930 року в Сан-Франциско в сім'ї робітника-сталеливарника. Найбільшою мрією його батька було мати власний залізний магазин. Хлопець зацікавився кіно, коли його призвали у військо, де довелося крутити кінопроектор. В армії разом з ним служили кілька акторів, тож Іствуд подумав, що, може, і йому варто спробувати що-небудь зіграти, і після служби в армії вирушив до Голівуду.

Після виходу перших фільмів, мало не покинув кіно, подумавши, що, напевно, краще знайти справжню роботу. Але незабаром актор знайшов свою нішу в кінематографі, створивши героїв вестернів, які назавжди закарбувалися в пам'яті глядачів. Це образи сильних, вольових ковбоїв з крутою і суворою вдачею та незмінно із сигарою в куточку насмішкувато вигнутих губ.

Сам Іствуд і зараз уважає, що жанр вестерну неодмінно буде існувати, оскільки, насправді, фільми про зоряні війни – це ті ж вестерни, тільки перенесені в космос.

Як актор Іствуд лише раз був номінований на «Оскар» за кращу чоловічу роль, але світова слава і статус зірки йому і без цього були забезпечені. У віці 40 років, коли кар'єра деяких знаменитостей поступово починає іти на спад, Іствуд знаходить себе в режисурі. Свій перший фільм «Зіграй мені перед смертю» Іствуд знімає у 1971 році.

В актора (а тепер уже і режисера) Іствуда відкривається «друге дихання», зняті ним картини – прості, лаконічні, ніби несучасні, бо ж і сам режисер визнає, що не любить нові віяння, які недовговічні. Своєю чергою, і критики зуміли оцінити талант Іствуда у новій якості, і нагороди не змусили себе чекати.

Перший приз «Золотий глобус» Іствуд отримує в 1989 році як кращий режисер. Далі йде «Золотий глобус» і «Оскар» за фільм «Непрощений» у 1993 році; приз «Золотий наставник» Канського кінофестивалю в 2003-му за фільм «Таємнича ріка», за цю ж картину в 2004 році Клінт Іствуд був удостоєний премії «Сезар»; у 2005 році картина «Крихітка на мільйон» приносить її режисерові «Золотий глобус», «Оскар» і «Сезар». І нарешті, «Сезар» за кращий фільм іноземною мовою «Гран Торіно» та номінація на звання кращого режисера за картину «Нескорений» у 2010 році.

У 2000 році на Венеціанському кінофестивалі Клінту Іствуду був вручений «Золотий лев» за довічний внесок у світовий кінематограф.

За словами самого режисера, в молодості він увесь вільний час проводив, «ганяючись за спідницями», але перевага зрілого віку саме в тому, що мозкові клітини починають поступово збиратися назад у черепну коробку. Хоча актор і вважає, що у нього «алергія на дітей», це не завадило йому мати сімох від різних жінок. Його теперішня дружина – акторка Діна Іствуд – на 35 років молодша за нього.

Незважаючи на свій вік, Клінт Іствуд сьогодні сповнений життя і творчих планів. За його звичку влаштовувати поруч зі знімальним майданчиком спортзал, щоб завжди бути в гарній спортивній формі, колеги нагородили його прізвиськом «Тисяча віджимань, 10 тисяч присідань».

До свого легендарного зоряного статусу великий кінематографіст ставиться без зайвої пристрасті, зазначаючи: «Якщо кінозірка надто себе поважає, це сумно. Це ясно говорить про те, що йому або їй більше нічим зайняти мізки».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...