• Кетрін Бігілоу — перша жінка, удостоєна призу Гільдії кінорежисерів США

  • П'ятниця, 5 лютого 2010 року

Кетрін Бігілоу на 62-ій щорічній церемонії вручення нагород Гільдії кінорежисерів США в Каліфорнії. Фото: Frazer Harrison/Getty Images

Кетрін Бігілоу нагороджена призом Гільдії кінорежисерів США за режисерську роботу в картині «Повелитель бурі», повідомляє агентство новин Leta.

За всі 62 роки існування призу це перший випадок, коли він вручається жінці. «Здається, мені подобається думати про себе, як про творця фільмів», — скромно відзначила Бігілоу у своїй промові, отримуючи приз. Такий приз зазвичай є явним передвісником «Оскара». Тільки шість разів за всю історію кінематографа володареві призу Гільдії кінорежисерів не дістався «Оскар» за кращу режисуру.

Розподілені в січні призи «Золотого Глобуса» наводять на думку, що на приз Кіноакадемії США претендуватиме і колишній чоловік Бігілоу Джеймс Кемерон, чий блокбастер у форматі 3D «Аватар» тільки що перевершив рекорд його ж власного фільму «Титанік», ставши найприбутковішим фільмом всіх часів.

Обидва режисери були одружені  в період з 1989 до 1991 року, але розлучившись, схоже, зла один на одного не тримають. «Чесно кажучи, я думав, що приз дістанеться Кетрін», — сказав Кемерон, отримавши минулого місяця «Золотий Глобус». «І вона це заслужила».

Приз за режисерську роботу в повнометражній картині дістався режисерові картини «Бухта» Луї Психойосу.

Приз Кінорежисерів США в категорії «Режисерська робота в телевізійній драмі» був присуджений режисерові іменитого серіалу «Божевільні» Леслі Лінка Глаттер.

Приз у категорії «Режисерська робота в телевізійній комедії», у свою чергу, дістався режисерові Джейсону Уайнеру за створений ним серіал «Моя американська сімейка».

Номінації на «Оскар» будуть повідомлені у вівторок, сама ж церемонія вручення нагород відбудеться 7 березня.

 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...