• Кіноогляд: «Пам'ятай мене»

  • Вівторок, 10 серпня 2010 року
Горе і страждання очікує на кожному кроці в цьому тільки удаваному безпечному світі. І лише, якщо пощастить, знайшовши крихке диво любові, він може відчути себе захищеним.

Після сутички з поліцейськими агресивно налаштований Тайлер дізнається, що дочка цього поліцейського його однокурсниця. Плекаючи не цілком ясні плани помсти, Тайлер починає звертати увагу на Еллі. Але відносини їх приймають зовсім несподіваний поворот.

Навряд чи картина стала б об'єктом такої широкої уваги публіки, якби не участь у ній обожнюваного підлітками, і не тільки підлітками, благородного вампіра із саги про сутінки Роберта Паттінсона.

І це тому, що фільм, хоча і визначений у категорію романтичної молодіжної драми, насправді не солодка казка про кохання. Фільм режисера Аллена Култера пропонує серйозну соціальну драму про взаємини людей, які живуть у світі на перший погляд урівноваженому і надійному, про нездатність найближчих людей розуміти один одного і комунікувати між собою.

У ненадійність і небезпеку світу вже переконалися головні герої картини. На очах маленької Еллі в Бруклінському метро вбивають її мати. Для героя Паттінсона Тайлера душевну травму завдало розлучення батьків після самогубства його брата. І фінальною крапкою картини її творці обрали події 11 вересня – напад терористів на Торговий центр у Нью-Йорку, де знаходиться офіс батька Тайлера.

Взаємовідносини головних героїв Тайлера і Еллі у фільмі уособлюють єдиний притулок, що дає їм можливість відгородитися від навколишнього світу. І ця емоційно глибока лінія сюжету з ретельно розробленими і розкритими образами героїв підкреслюють головну тему картини – у світі занадто багато страху, погроз, страждань і самотності, щоб не оцінити це справжнє диво – кохання.

Виразні й емоційно глибокі образи створили виконавці головних ролей. Знайома глядачам за серіалом «Залишитися в живих» Емілі де Рейвін просто чудова – ніжна, тендітна і зворушлива.

Роберт Паттінсон підтвердив свою здатність працювати зі складною роллю. У його Тайлері відчувається якийсь внутрішній надрив, який по ходу сюжету поступово починає зникати. Ця його роль, безумовно, серйозна заявка на статус драматичного актора.

Завжди справжній джентльмен Пірс Броснан дуже хороший у ролі батька Тайлера. Його герой забезпечений і шановний громадянин, але хіба він може бути щасливий, не знаходячи спільної мови зі своїм рідним сином?

Режисер Аллан Култер творець таких відомих серіалів, як «Рим», «Секс у великому місті» і «Клан Сопрано». Свою любов до великого міста Нью-Йорку він привніс і в цю картину. Яким би небезпечним було це місто, виразно відчувається, що Култеру воно до душі.
 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...