• Топ-10 найбільш руйнівних землетрусів у світі

  • Субота, 21 вересня 2013 року

Ассам-Тибет, 1950 р. Магнітуда 8,6

Під час землетрусу в східній частині Тибету і Ассамі, Індії, загинули принаймні 1500 людей.

Тріщини в землі, великі зсуви та вулканічний попіл вкрили територію. Землетрус відчувався в Сичуань і Юньнань Китаю, і навіть так далеко, як Калькутті, Індія. Землетрус викликав великі зсуви, які заблокували річки. Коли річки, нарешті, прорвалися через гори сміття, хвилі затопили декілька сіл, в результаті чого загинули сотні людей.

Це землетрус зазвичай називають землетрусом в Ассам-Тибеті або землетрусом в Ассамі, хоча епіцентр знаходився в Тибеті. Землетрус виник на місці стику континентальних плит, найбільших на планеті, в місці, де Індійська континентальна плита врізається в Євразійську плиту і заходить під неї. Уповільнити катастрофу допомогли масивні Гімалаї.

Північна Суматра, Індонезія, 2005 р. Магнітуда 8,6

Більше 1000 людей загинули, сотні отримали поранення, в основному в Ніасі, в північній частині острова Суматра, Індонезія. Землетрус повторився через кілька місяців і спричинив ще більші руйнування.

Епіцентр землетрусу знаходився під поверхнею Індійського океану, де індо-австралійська плита сходиться з євразійської плитою в траншею Зондських; подібне відбулося в 2004 році.

Щурячий острів, Аляска, 1965 р. Магнітуда 8,7


Алясці було тільки 7 років, коли цей величезний землетрус викликав цунамі, хвилі досягали висоти більше 30 футів (10 метрів). Незважаючи на свої масштаби, землетрус заподіяв незначний збиток внаслідок його віддаленості на краю Алеутських островів.

Про цунамі, що поширилося,  повідомили на Гаваях і Японії. Землетрус був результатом занурення Тихоокеанської плити під Північноамериканську плиту на Алясці. Наслідком землетрусу стали тріщини в будинках, розкол асфальту злітно-посадкової смуги.

Узбережжя Еквадору, 1906 р. Магнітуда 8,8

Катастрофічний землетрус магнітудою 8,8 у берегів Еквадору і Колумбії, спричинив сильне цунамі, загинули 500 до 1500 людей. Цунамі захопило узбережжя Центральної Америки, і навіть Сан-Франциско і Японію.

Землетрус стався уздовж кордону між плитою Наска і південно-американської плитою. Це сталося більше 100 років тому, і оскільки повідомлення про це уривчасті, але згідно з Геологічній службі США, свідки повідомляли про величезне підвищення рівня води в затоці Гонолулу. всі човни і судна в затоці перекинулися, а потім раптово хвиля накрила територію.

Консепсьйон, Чилі, 2010 р. Магнітуда 8,8

Тільки в минулому році, принаймні 500 осіб загинули і 800 тисяч були змушені переселитися в результаті землетрусу і цунамі, що обрушився в центральній частині Чилі. Постраждали більше 1,8 мільйона людей, загальний економічний збиток оцінюється в $ 30 млрд. доларів США. В центрі Чилі досі відчуваються афтершоки.

Землетрус відбувся вздовж кордону між Наска і південно-американської тектонічними плитами. Землетрус стався через місяць після катастрофічного землетрусу магнітудою 7,0 в Порт-о-Пренс, Гаїті, через який загинуло понад 200000 людей.

Камчатка, Росія, 1952 р. Магнітуда 9,0


Перший зареєстрований у світі землетрус магнітудою 9,0 стався біля східного узбережжя Камчатки в 1952 році. Землетрус викликав 13 метрове цунамі. Цунамі захопило Крешент-Сіті, Каліфорнію, яка також сильно постраждала від недавнього землетрусу в Японії.

Матеріальний збиток був оцінений в $ 1 млн. доларів США. Хвилі скинули на землю човни, знищені причали, пляжі і змиті дорожні покриття. На Камчатці багато активних вулканів. Тут 1923 році відбувся землетрус величиною 8,5 балів.

Східне узбережжя Хонсю, Японія, 2011 р. Магнітуда 9,0

11 березня землетрус магнітудою 9,0 балів викликав цунамі, загинули близько 29 тисяч людей, були пошкоджені деякі ядерні реактори. Цей землетрус став найбільшим за всю історію Японії.

Підземні поштовхи продовжують з'являтися на острові Хонсю: 50 магнітудою більше 6,0 або вище, і більше трьох - магнітудою 7,0. Землетрус був викликаний поштовхами з утворенням розривів. Це відбувається, коли одна тектонічна плита заходить під іншу. В даному випадку тихоокеанська плита занурилася під північноамериканську плиту.

Західне узбережжя Північної Суматри, 2004 р. Магнітуда 9,1

Цей землетрус було третім за величиною землетрусом в світі, і найбільшим з 1964 року землетрусом в протоці Принца Вільяма на Алясці. У загальній складності 227898 людей загинули або пропали без вісті і вважаються загиблими і близько 1,7 млн ​​осіб були переселені в результаті землетрусу і наступного цунамі в 14 країнах Південно-Східної Азії та Східної Африки.

Цунамі мало більше жертв, ніж будь-яке інше в історії, хоча за оцінками деяких, число загиблих у результаті землетрусу в 2010 році Гаїті було більше. Цунамі було зареєстровано на мареографах майже всім світі в Індійському, Тихому та Атлантичному океанах.
 

Протока Принца Вільяма на Алясці, 1964 р. Магнітуда 9,2

Цей великий землетрус, і подальше цунамі забрали 128 життя і завдали збитків на $ 311 млн. доларів США. Збиток від землетрусу був важким у багатьох містах, у тому числі в Анкориджі, який був в 75 милях (120 кілометрів) на північний захід від епіцентру.

Зсуви в Анкориджі спричинили серйозний збиток. Величезні зсуви пошкодили водопровід і газопостачання, каналізацію, телефонні і електричні системи.

Чилі, 1960 р. Магнітуда 9,5

Приблизно 1655 осіб загинули під час цього великого за всю історію землетрусу. Тисячі людей були поранені, і мільйони залишилися без даху над головою. Збиток склав $ 550 млн. доларів США.

Землетрус викликав цунамі, який забрав життя 61 чоловік на Гаваях, 138 - в Японії і 32 - у Філіппінах.
 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...