• Традиційна музика корисна для людства

  • Понеділок, 22 жовтня 2007 року

В інтерв'ю Великій Епосі д-р Джейсон Лю, директор наукового Інституту із вивчення взаємозв'язку між душею та тілом в Каліфорнії, розповів про переваги першого міжнародного конкурсу китайського вокалу, що проводиться телебаченням "Нова Династія Тан" (ТБ НДТ) у Нью-Йорку в жовтні 2007 року.

«Як лікар, який використовує музику як ліки, і як медичний працівник, що спеціалізується в сфері медичного ефекту руху хвиль, я був невимовно радий ідеї та ініціативі ТБ НДТ з просування традиційної музики і хотів щиро подякувати ТБ-станції за їхнє спонсорство серії важливих заходів, що поширюють традиційну культуру».

Д-р Лю вірить, що конкурс вокалу для людства означає початок повернення до суті вокальної культури, яка була залишена тисячі років тому.

«Музика і пісні, які виражають чисту істину, чисту доброту і чисту красу, здатні виправити серце і стримати хвороби, виконуючи роль, яку ліки не можуть замінити».

Д-р Лю пояснює: «Конкурс не тільки надає можливість професіоналам поділитися досвідом у своїй сфері, допомагає поширити традиційне мистецтво, але також показує правильний напрям для різних аспектів людського суспільства, включаючи здоров'я і благополуччя людства».

Доктор Лю має як медичну, так і музичну освіту. Він лікує і гіпнотизує своїх пацієнтів музикою і в той же самий час сам складає терапевтичну музику.

В середині 80-х Всесвітня організація охорони здоров'я (ВОЗ) вибрала д-ра Лю і стала його спонсором для навчання в Японії і отримання ступеня кандидата медичних наук. На початку 90-х він провів докторське дослідження і клінічну роботу в медичній школі «Девіс» і медичній школі при Університеті Майямі, США.

Після цього він присвятив себе вивченню теорії меридіанів у китайській медицині, звукових хвиль і музичної терапії, музичної гіпнотичної терапії і психологічної терапії.

Після десяти років спеціалізованого дослідження і клінічних експериментів доктор Лю став засновником мозково-хвильової терапії - природного ефективного методу, що не вимагає акупунктури і ліків. Метод був сертифікований асоціацією альтернативної медицини і суспільством гіпнотичної медицини в Сполучених Штатах.

Експерименти на кристалах води, проведені доктором Масару Емото, директором Міжнародного центру здоров'я, показують, що вода формує красиві з'єднання кристалів після прослуховування такої гармонійної і мирної музики, як різдвяна «Тиха ніч», а коли на неї впливають дратівливою музикою, такою як «важкий метал», утворює потворні і неправильні кристали.

Традиційна і сучасна музика впливають на людський розум і тіло по-різному

Доктор Лю говорить, що музична терапія належить медицині хвилевих рухів, і що музика, думка і мова - типові хвилеві рухи. Людське життя приходить з енергетичної системи Всесвіту, і коли воно отримує гармонійні хвилі, які знаходяться у відповідності до природи та Всесвіту, розум і тіло позитивно їм відповідають.

Д-р Лю вилікував музикою багатьох пацієнтів. Він працює, щоб з'єднати терапевтичну теорію Інь і Ян і п'ять елементів традиційної китайської музики із спеціальним ефектом сучасної електронної музики, підкреслюючи роль традиційної китайської музики та її вплив на фізичне і моральне здоров'я, духовне життя.

«Численні клінічні випадки в моєму досвіді показують, що традиційна музика творить дива. Вона відкриває канали і проходи в тілі, розширює розум і сприяє зростанню мудрості».

Продовжуючи свої міркування, д-р Лю говорить: «Красивий музичний фрагмент може об'єднати Небеса, Землю і Людину воєдино і очистити духовну сферу людини, так що його тіло природним чином стане здоровим. Насправді, тіло людини і її розум є ідентичними і, щоб лікувати тіло людини, неминуче доводиться спочатку привести в порядок її розум».

Коли ми запитали його про відмінності між класичною і сучасною музикою за своїми ефектами впливу на людський розум і душу, д-р Лю сказав, що різниця очевидна і проста.

Багато світових досліджень припускають, що сучасна музика, така як рок-н-рол і диско, шкодять здоров'ю людей. Молоді люди, які їх часто слухають, частіше гірше вчаться у школі і мають погане здоров'я. Вони також гірше можуть концентруватися, і у них частіше буває депресія. З іншого боку, ті, хто любить класичну музику, зазвичай володіють стійкістю, концентрованим розумом і високим рівнем моральності поведінки.

Доктор Лю говорить, що його музична терапія заснована на вишуканому ритмі традиційної музики і експресивності електронної музики та наповнена енергією, яка виходить від хвилевих рухів, що є дуже ефективним для лікування хвороб.

Ефекти оздоровлення і виховання традиційної музики

Доктор Лю вважає, що хороший виконавець або співак повинні мати тверду основу вдосконалення тіла і виховання своєї природи. Слухати музику і пісні не просто забава; це також і процес вдосконалення своєї природи і підживлення для здоров'я.

Справжній видатний співак може передати своїй аудиторії чудовий світ, приносячи їм натхненні послання і життєвість. Співак, який виконує традиційні пісні повинен бути фізично і духовно здоровий, щоб його пісні могли випромінювати здоров'я.

Д-р Лю також говорить: «Хороший концерт - унікальна фізична терапія і духовний заряд. Мені пощастило подивитися гала-концерти ТБ НДТ, і у мене залишилися такі відчуття. Серед сучасної музики такий вечір класичної музики, дійсно, знайти не просто. Прослуховування хворої музики може тільки пошкодити внутрішні органи людини, тканини і нервову систему. Таким чином, я пропоную нашим читачам навчитися вибирати для своєї розваги здорову музику і пісні».

Традиційна музика з'єднує розум, тіло і дух людини зі Всесвітом

Згідно з д-ром Лю, музична терапія може сягати корінням у стародавню божественну культуру. Китайці завжди використовували музику для лікування хвороб, і вони раніше говорили: «Музика - хороші ліки. Музика випереджає медицину».

Китайський ієрогліф, що означає «медицина», походить від ієрогліфа «музика», до якого ще додали частину, що означає «трава». Так і вийшов ієрогліф «медицина». Небесна музика і земна трава - криниця здоров'я для людини.

Традиційна китайська музика, особливо музика імператорського палацу, вимагає балансування інь і ян та гармонії п'яти елементів. Вона заснована на принципі Всесвіту, що п'ять елементів і п'ять нот (китайська традиційна музика записуються п'ятьма нотами - прим. перекладача) відповідають п'яти органам і п'яти емоціям.

Д-р Лю говорить, що найважливіша роль музики полягає в тому, щоб об'єднати розум, тіло і дух людини Всесвіту.

«Послання в музиці виражається в мелодії, ритмі і нотах, але вони більші за це. Вони є тим, що музикант, який удосконалюється, приходить до розуміння, як справжній сенс життя відбивається в мистецтві музики».

Додаючи, д-р Лю сказав: «У цьому сенсі класична китайська музика, насправді, - музика Небес». На його думку, західна класична музика також володіє високою художньою цінністю і може підняти людям рівень духовності. Раніше західна класична музика виконувалася в церквах, щоб вихваляти Бога. Музика була урочистою і милосердною, розуміючою і терпимою. Коли сучасні люди слухають її, вони відчувають благоговіння і відчувають прямий зв'язок з Богом.

Конкурс вокалу означає відновлення традицій

Говорчи про Міжнародний конкурс китайського вокалу ТБ НДТ, д-р Лю сказав: «Я дуже вдячний ТВ НДТ за їхні зусилля, тому що це дуже гарна справа. Цей конкурс не просто надає хороші можливості професійним вокалістам, але також важливий і для людей всього світу».

Він додав: «За допомогою цього конкурсу люди отримають стимул, працюватимуть краще, і встановлять для себе вищий стандарт. В той же час конкурс допоможе людям краще зрозуміти, що означає традиційне вокальне мистецтво і його критерій. Це також і навчання, і процес обміну для вокалістів, за допомогою якого більше людей дізнаються про традиційне вокальне мистецтво».

«Традиційне вокальне мистецтво повинне стати духовною їжею для всіх в людському суспільстві».

Версія англійською

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...