ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Аварійна посадка в аеропорту Австралії: літак приземлився без шасі (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Майже три години він кружляв над австралійським аеропортом, спалюючи паливо.

Легкий літак з трьома людьми на борту благополучно приземлився без шасі в понеділок після того, як майже три години кружляв над австралійським аеропортом, щоб спалити паливо.

Пілот Пітер Шотт і його пасажири, 60-річний чоловік і 65-річна жінка, самостійно вийшли з двомоторного турбогвинтового літака Beechcraft Super King Air після приземлення в аеропорту Ньюкасла на північ від Сіднея, повідомив суперінтендант поліції Вейн Хамфрі.

Шотт «здійснив хрестоматійну посадку з піднятими шасі, що я був дуже радий бачити», – сказав Хамфрі журналістам в аеропорту.

За словами Хамфрі, лікарі швидкої допомоги оглянули всіх трьох в аеропорту, і ніхто з них не потребував госпіталізації.

53-річний Шотт сказав, що він літає з 15 років і не сумнівався, що приземлиться благополучно, незважаючи на захоплені шасі.

«На нас було все: погана погода, зливи, близько 20 пеліканів з підвітряного боку - ви знаєте, що таке пташина небезпека», – сказав усміхнений Шотт в інтерв'ю телеканалу Nine News в аеропорту.

«У мене ніколи не було жодних сумнівів щодо результату польоту», – сказав він.

Пасажир Майкл Рейнольдс високо оцінив роботу пілота.

«Пілот Піт зробив чудову роботу. Він був приголомшливий, на 100% спокійний весь час», – сказав Рейнольдс в інтерв'ю Nine.

За словами Хамфрі, літак щойно вилетів з Ньюкасла на 180-кілометровий рейс на північ до Порт-Маккуорі, коли пілот підняв тривогу через «проблеми з шасі».

Літак приземлився на аеродром приблизно через три години, о 12:20, без інцидентів, як показало відео.

Серед екстрених служб були пожежні машини і карети швидкої допомоги, які перебували в режимі очікування.

Літак належить компанії Eastern Air Services, що базується в Порт-Маккуорі, яка не відразу відповіла на запит про коментар.

Експерт з авіаційної безпеки Рон Барч сказав, що пілот вирішив повернутися до Ньюкасла, оскільки аеропорт має кращі ресурси для реагування на надзвичайні ситуації, ніж у Порт-Маккуорі.

«Пілот виконав посадку, як по книжці, і доставив усіх на землю в безпечне місце, і це найважливіший результат», – сказав Барч. «Ситуація могла бути набагато гіршою».

«Вони повинні вимкнути паливо, вимкнути електрику, щоб зменшити ймовірність пожежі при посадці догори ногами. Але, очевидно, пілот зробив це як за підручником», – сказав Барч.

Австралійське бюро транспортної безпеки розслідуватиме інцидент.

Злітно-посадкова смуга залишиться закритою протягом 24 годин, поки її стан буде оцінюватися, але пошкодження асфальту, схоже, «поверхневі», – сказав Хамфрі.