• До 2012 р. нью-йоркські таксі стануть екологічно-чистішими

  • Субота, 25 серпня 2007 року

Нью-Йорк може отримати репутацію міста з поганими водіями і брудними вулицями, але якось він вирішив її виправити: згідно новій постанові, до 2012 р. всі жовті таксі, що експлуатуються, повинні бути переоснащені в машини, що економніше витрачають паливо.

Рішення є одним з 127 пунктів плану мера Нью-Йорка Майкла Блумберга по зменшенню до 2030 р. на 30% викиду містом вуглекислого газу в атмосферу. «Введення жорстких стандартів на витрату палива для більше 1300 міських таксі матиме такий же ефект, що і видалення з вулиць нашого міста 32 000 приватних транспортних засобів. Це в значній мірі допоможе зменшити забруднення повітря, що викликає астму у дітей», - заявив він в своєму прес-релізі.

На сьогоднішній день більшість міських таксі - це Ford Crown Victorias. Це просторі машини з могутнім двигуном, проте, витрата палива у них складає галон на 14 миль (4.54 л. бензину на 22.5 км.) До жовтня 2009 р. все нові таксі, що поступають в експлуатацію, повинні будуть мати витрату палива галон на 30 миль (4.54 л. на 48.3 км.), а також на половину скоротити викид вуглецю. Не дивлячись на те, що в плані конкретно не обмовляється, що нові таксі повинні бути гібридними - працювати як на бензині, так і на електриці - в даний час тільки подібні транспортні засоби відповідають жорстким критеріям міста по витраті бензину і кількості викиду газів в атмостферу.

За останні півтора роки 375 гібридних таксі було введено містом в експлуатацію. Задоволена результатами експерименту міська адміністрація зобов'язала парк таксі ввести в обіг ще 4000 гібридних транспортних засобів до 2009 р., а до 2012 р. повністю замінити все 13 000 таксі, що діють.

Більше 10 років тому адміністрація міста видала ухвалу, згідно якому таксі Нью-Йорка повинні замінюватися на нових кожні 3-5 років з метою підтримки парку таксі в якнайкращому стані. Тепер таксі, слідуючи плану мера і встановленому циклу заміни машин, замінюватимуться на машини, що витрачають паливо економніше.

Водії таксі беруть машину в оренду, виплачувавши щотижневі внески і плативши за бензин. Згідно підрахункам мера міста, тоді як вартість гібридних машин на 20% більша (що може збільшити вартість оренди транспортного засобу), водії зможуть заощадити на бензині близько $1000 доларів в рік.

Новий план ідеальний як для навколишнього середовища, так і для гаманця водіїв. Сесиль Хоус, водій таксі, з 1984 р. вітає дані нововведення: «Це дійсно хороша ідея, до того ж план дозволить заощадити мені гроші».

Версія англійською

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...