ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Маятникові механізми братів Пекарські, виставлені в музеї «Кукуленд» у Великобританії (ФОТО)

Велика Епоха
(SWNS)

Двоє братів з найбільшою у світі колекцією годинників із зозулею готуються перевести стрілки своїх 750 годинників на одну годину назад цими вихідними — для переходу на літній час.

71-річний Роман Пекарські та 69-річний Маз Пекарські витратили п’ять десятиліть на пошуки джерел для своїх дивовижних маятникових механізмів, які виставлені в їхньому музеї «Кукуленд» у Великій Британії.

Вони витрачають не один день, щоб переконатися, що годинник точно показує правильний час, коли двічі на рік відбувається перехід на літній і зимовий час.

Колекціонери годинників із зозулею готуються перевести свої 750 годинників на одну годину назад цими вихідними — для переходу на літній час. (SWNS)
71-річний Роман Пекарскі позує зі своїми численними годинниками з зозулею у своєму музеї «Кукуленд» у графстві Чешир, Великобританія. (SWNS)

Уся дивовижна колекція неодружених братів зібрана у 25-мильній місцевості в Шварцвальді, Німеччина, де вперше були виготовлені старовинні годинники.

І серед їхньої шанованої колекції є, можливо, найвідоміший у світі годинник із зозулею, який був виготовлений для Фрідріха I, Великого герцога Баденського, у 1860-х роках.

Пан Роман Пекарські сказав, що відвідувачі, які приїжджають з усього світу, щоб побачити його музей у місті Таблі, біля Кнутсфорда, графство Чешир, часто бувають «приголомшені» тим, що бачать.

Кілька годинників із зозулею на виставці в «Кукуленд», в Чеширі, Великобританія. (SWNS)
71-річний Роман Пекарські починає переводити годинник у своєму музеї «Кукуленд» у Чеширі, Великобританія. (SWNS)
71-річний Роман Пекарскі позує у своєму музеї «Кукуленд» у графстві Чешир, Великобританія. (SWNS)

«Ми любимо те, що робимо. Годинники з зозулею є нашим способом життя», — каже він.

«Ми їздили до Німеччини та інших країн, щоб купити годинник. Нам доводилося полювати на них, і коли ти їх знаходиш — це чудово».

«Коли люди йдуть від нас, вони просто приголомшені. Люди просто не можуть повірити в те, що нам вдалося зібрати разом».

У мене є жарт: «Забудьте про Велику китайську стіну, у нас є Велика стіна з годинників із зозулею».

«За нашу 35-річну історію у нас не було жодного розчарованого відвідувача».