• Вчителька музики обговорює майбутній конкурс китайського вокалу

  • Понеділок, 22 жовтня 2007 року

27 жовтня 2007г. телебачення НТД «Нова Династія Тан» проведе міжнародний конкурс китайського вокалу.

Видатна викладачка вокалу Хань Сюцю, що присвятила своїй роботі майже пів століття, вважає організацію телебаченням НДТ конкурсу китайського вокалу за дуже добру ідеєю. На думку Хань, це вперше дасть можливість професійним китайським виконавцям всього світу продемонструвати свій талант в чесній конкуренції.

Перший міжнародний конкурс подібного роду

«Не дивлячись на те, що конкурс націлює свою увагу на китайській музиці, запрошуються взяти в нім участь вокалісти зі всього світу у віці 18-55 років. Конкурс є унікальною можливістю кожному продемонструвати свій талант. До цих пір міжнародні конкурси вокалу обмежувалися західною музикою, і досі не відбувався конкурс саме китайського вокалу на міжнародному рівні. Конкурс, організований ТБ НДТ, відбудеться в Нью-Йорку, і будь-хто може безкоштовно зареєструвати в нім свою участь. Учасники конкурсу за бажанням можуть виконати будь-яку традиційну або класичну китайську пісню. На конкурсі оцінюватимуться навики співу, манера виконання і професіоналізм учасників. «Такої можливості ніколи раніше не було», - розповіла пані Хань нещодавно в інтерв'ю "Велика Епоха".

Сучасне положення китайської класичної музики

«Ось вже декілька років я живу в Сполучених Штатах і не знаю про існуючу ситуацію в області вокальної музики в Китаї. Проте коли я жила в Китаї, багато з моїх колег, що займаються традиційною або класичною музикою, так і не досягли успіху в своїй професії, - заявила Хань. - Хоча вони щосили прагнули зберегти традиції, але із-за нестачі професіоналів в області вокальної музики і ресурсів вона поступово прийшла до занепаду, пропав і інтерес у слухачів. Щоб вижити, деякі вокалісти перемкнулися на виконання поп-музыки, і лише невеликий відсоток з них продовжує дотримуватися своїх принципів, виконуючи класичну китайську музику. Але їх можливості обмежені».

Оцінюючи вокального виконання

«Оцінити вокальний виступ не складно, - сказала Хань. - У кожного є чиста добра і щира сторона. Коли ви чуєте пісню або фрагмент мелодії, якщо вона виражає істину, милосердя і красу, ви відчуваєте спокій і радість. Навіть пристрасна і надихаюча музика може бути розумною і елегантною. Сила дійсної і хорошої музики і її соціальній вплив може спонукати людини змінитися в кращу сторону і бажати красивого, яскравого і здорового життя.

Якщо пісня володіє всіма цими характеристиками, тоді вона хороша. Звичайно, якщо ви насправді хочете зрозуміти музику, існують особливі методи оцінки: осмислена оцінка, емоційна оцінка, і оцінка техніки. Якщо пісня звучить приємно, вона оцінюється в рамках аналізу.

Якщо пісня викликає відчуття задоволення, засмучення радощі або злість,, тоді оцінка проводиться на емоційному рівні. Якщо ж ви хочете вивчити структуру пісні, зміни в тоні і навики виконавця, тоді це оцінка техніки».

Якості, необхідні хорошому виконавцеві

На думку Хань, хороший співак повинен:

мати високі моральні засади, а також багатий життєвий і соціальний досвід;

бути обдарований хорошим голосом. Людський голос подібний до музичного інструменту - найбільш унікальний голос слухати приємніше. Співакові необхідно старанно вчитися і тренуватися. Кар'єра співака повна випробувань. Вокалістові часто необхідно подолати самоту і нудьгу, у міру того, як він або вона розучує і практикує ноту за нотою, що може бути нудним заняттям;

розуміти і уміти застосовувати різні методи виконання, повинен знати, як потрібно співати. Якщо дозволяють умови, продовжити подальше навчання в музичному інституті. Без знань вокальної техніки, використовуваної в музичному театральному співі, буде важко досягти високого професіоналізму в області вокальної музики;

повинен бути знайомий з різноманітністю як класичною, так і іншими формами мистецтва. Було б добре, якби вокаліст міг навчитися грати, хоча б на одному музичному інструменті і розвинув здібності в образотворчому мистецтві, у фотографії, танці, спорті та ін. адже все це допоможе поліпшити музичні досягнення вокаліста;

мати глибокі і систематичні знання в області музики, такі як історія і теорія музики. Практичні навики співака відбражені в найдрібніших деталях його виступу - від самого виконання, до виходу на сцену і відходу з неї.

У хорошого виконавця повинен бути елегантний і приємний зовнішній вигляд. Він повинен вкласти все своє серце у виконання пісні і співати ясним і чистим голосом. Хороший виконавець повинен демонструвати уміння контролювати свій голос, щоб той співпадав з відповідною поставою і позою. Хороший спів включає чудове музичне виконання і повний прояв особистих достоїнств співака.

Історія вокального мистецтва пережила золоте століття, коли славу знайшли багато великих співаків. В даний час серед китайців багато обдарованих співаків, але не вистачає систематичності і всебічності навчання в цій сфері. Тому я бажаю співакам, особливо китайським вокалістам, наполегливо працювати і разом відродити золоте століття вокальної музики. Я вірю, що це століття не за горами.

Півстолітня кар'єра пані Хань

«Вже стільки років пройшло, стільки всього трапилося, що навіть і не знаю з чого почати. Треба, напевно, сказати, що в моїй кар'єрі співачки були три важливі періоди, - сказала Хань. - Перший, коли я вивчала західну класичну музику в Центральній консерваторії - кращому музичному вищому учбовому закладі Китаю. Після закінчення Консерваторії я стала вокалісткою в кращому музичному ансамблі Китаю - Центральному філармонічному суспільстві. Третій етап [моєї кар'єри] - роки викладання в кращому музичному інституті музики для малих етнічних груп - Центральному Інституті національностей. Ці три етапи охоплюють три етапи мого життя за сорок років, що складає майже півстоліття. В ті роки я багато що пережила. Вони були для мене одночасно і щасливими і важкими.

Щасливими тому, що музика - моя мрія і любов. Кожного разу, як я чую теплі овації залу, або коли мої учні научаються красиво співати, я дуже щаслива. Це як благословення з небес, винагорода за всю мою важку роботу і жертви. Але це також і складно, тому що світ мистецтва, як ярмарок пихатості, де люди борються за славу і багатство. Іноді ця боротьба дуже жорстока. Це бентежило мене, чому я відчувала себе самотньо і знесилено».

«Тепер, коли я живу в США, я часто думаю про своїх вчителів, колег і учнів. Я вдячна їм за допомогу і натхнення. Я дуже по ним сумую. Я також знаю наскільки важко вижити традиційній музиці в Китаї, особливо через демонічнуі істеричну музику, що схожа на сміття, яка захопила ринок.

Я бачила вистави, в яких співаки виступають з розпатланим волоссям, непристойно жестикулюють, носять дивний одяг, мало не кусають мікрофон і бурмотять безглузді слова. Вони називають це модним стилем і виділяють спеціальний тип сучасної музики, що мене засмучує. Тому мені б хотілося скликати всіх вокалістів, особливо з Китаю, щоб відновити їх інтерес до традиційної музики, і створити благополучніше середовище за допомогою семінарів з традиційної музики, проведення вокального конкурсу. Ми можемо співробітничати з ТБ НДТ, щоб освітлювати такі заходи.Китайські народні пісні

«Народні пісні були популярні в Китаї з давніх часів, - пояснила Хань. - П'ять тисяч років назад було багато пісень про рибалку і орні роботи. Одна відома народна пісня - пісня про любов часів Ю Великого, яка була створена 4000 років тому. Лі Бай (Li Bai), відомий поет династії Тан, написав вірші для пісні про війну, в якій солдати співають, їдучи верхи на конях. Практично всі династії породили багато відомих народних пісень.

У сучасному Китаї, в основному в кінці 19го століття, в країні народилися також багато красивих народних пісень. Китайські народні пісні характеризуються великою різноманітністю стилів, що походять з різних районів. Але багато пісень було втрачено через відсутність систематичного збору і вивчення.

Інститути мистецтва з'явилися на заході декілька століть назад, і поступово розвивалася теорія музики, включаючи музичну теорію, система нотного відображення музики і методи відтворення голосу. Тому на заході було збережено багато музики, і сьогодні безліч пісень залишаються популярними. У Китаї, проте, багато хороших народних пісень було перероблено на сучасний лад. Зберігши мелодію, текст змінювали, на вихваляння китайської компартії. Таким чином, пісні ці використовуються як політична пропаганда. Це велика ганьба».

Пані Хань Суцю в даний час проживає в Сполучених Штатах. Вона закінчила вокальне відділення Центральної музичної консерваторії і була провідною співачкою в консерваторії протягом 12ти років. Вона також була солістом і провідною співачкою в багатьох постановках великого масштабу. Вона також давала сольні концерти. Її призначали професором по вокалу на факультеті навчання вокалу в Центральному Університеті національностей.

До того ж її запрошували викладати вокал в різних музичних інститутах Китаю і за кордоном. Пані Хань опублікувала багато статей по вокалу і була членом жюрі незліченних вокальних конкурсів.

Лі Сінь. Велика Епоха
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...