• Справжнє значення нефриту

  • Вівторок, 14 серпня 2007 року
Ми звикли ставитися до нефриту як до прикраси, як до речі, яка може вигідно підкреслити матеріальне становище свого володаря. Люди в гонитві за прибутком стали штучно підфарбовувати нефрит, наносити різьбленням різні зображення тощо. Про істинне значення нефриту сучасні люди вже забули, і сьогодні  мало хто знає про його основне застосування.

Є така стародавня китайська приказка: "Благородна людина ніколи не кине свій нефрит без певної причини". Конфуцій говорив: "Благородна людина подібна нефриту". 


Нефрит носять з собою для того, щоб він постійно нагадував про необхідність зберігати моральні цінності і душевні якості чистими, як нефрит. Конфуціанство вважає, що благородна людина повинна проявляти шанобливість і смиренність, але в серці бути стійкою. Благородна людина повинна бути терпимою до інших, але бути строгою по відношенню до себе; вона, не демонструючи свою перевагу, повинна зберігати її в собі. Якості нефриту дуже схожі на риси благородної людини. Ось чому китайці носять нефрит для підтримки моралі і душевних якостей.

Китайці класифікують нефрит за його м'якостю, густиною і міцністю, а не по хімічним складовим. Також важливим є колір. Тільки однокольоровий нефрит має найвищі якості. Благородна людина з праведними думками - це суть китайських традиційних моральних цінностей.

Нефрит, що містить суміш кольорів, не цінується. Тільки нефрит чистого кольору відбирають для використання. Вважається, що нефрит чисто білого кольору є особливим і найкращим. Нефрит з області Хетянь, розташованої в Сіньцзян - уйгурському автономному районі, м'який, щільний, міцний і має білий колір. Китайські імператори найбільше цінували саме цей різновид. "Благородна людина порівнює свої моральні якості з якостями свого нефриту".

У стародавні часи нефрит не збирали з метою придбання матеріальних цінностей. У ті часи люди вірили в богів, і боги захищали їх, якщо люди поводилися згідно з моральними стандартами. На знак подяки богам люди влаштовували церемонії і ритуали. З того часу люди почали використовувати нефрит, щоб висловити свою пошану Богам, Небесам і Землі.

Чому люди обрали саме нефрит? Через його особливі властивості. Він твердий, щільний і не піддається ерозії. Навіть тоді, коли він вкритий брудом, його властивості не змінюються. Після ретельного очищення він виявляє свої істинні якості.

У стародавньому Китаї з приводу використання нефриту існувало багато суворих правил. Імператор, міністри і посадовці - всі використовували нефрит по-різному. Нефрит носили не для того, щоб підкреслювати свою заможність, а щоб він нагадував про необхідність стежити за своїми думками і поведінкою. У той час не наносили на нефрит малюнки за допомогою різьблення і не вважали за потрібне надавати цьому багато уваги.

Сучасні люди заробляють на нефриті гроші або використовують його як прикрасу. Деякі навіть використовують його, щоб підкреслити своє багатство. Поряд з цим люди почали штучно підфарбовувати нефрит і використовувати інші методи, щоб отримати більше грошей. Про істинне значення нефриту вже забули, і сьогодні дуже мало хто знає про його основне застосування.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...