• Витончені духи природи

  • Неділя, 12 серпня 2007 року
У всіх цивілізаціях існували люди, які вірили в існування природних духів. Серед них зустрічалися як добрі, так іноді й злі духи. Вони займали важливе місце в повсякденному житті. Їм поклонялися, їх боялися, на їхню допомогу сподівалися.

Духів уявляли в різних образах. У Європі такі повір'я існували протягом довгого часу. Парацельс, відомий медик XVI століття, записував історії людей, які розповідали про духів природи. Він класифікував їх у чотири групи, кожна з яких відповідала однієї із чотирьох стихій. Серед духів були феї, домовики, гноми, сильфи, саламандри тощо... У нашому суспільстві вони стали частиною міфів, але люди, які відчувають ностальгію по алхімії й магії, прагнуть зв'язатися з ними.  

Сильфи - це повітряні створіння. Вони здатні матеріалізуватися в сутінковому тумані. Найчастіше вважалося, що це жіночі істоти й тоді їх називали сильфідами. Вважалося, що ці створіння живуть на небі серед хмар, і завдяки сильфам хмари здатні набувати будь-якої форми, що нагадує своїм силуетом певний образ. Сильфи переміщаються разом з вітром і дуже рухливі. Їх можна легко поплутати з ангелами.

Духи води - німфи, русалки, сирени, нереїди. Вони здатні жити будь-де - там, де є вода. Їхня місія нібито полягає у захисті води, вони мають гарне жіноче тіло, але іноді нижня половина тіла у них набуває форми як у риби або змії. Німфи ще більш прекрасні й водночас жорстокі створіння. За легендами, вони мріють заволодіти людиною, щоб мати безсмертну душу. Але вони вкрай ревниві й горе тому, хто їх розчарує.

Гноми, домовики й ельфи - земні істоти. За повір'ями, вони маленькі й незграбні. Гноми - старанні працівники, вважається, що вони сприяють проростанню й укоріненню рослин. Вони є хоронителями скарбів у надрах землі. Якщо гноми в гарному настрої, вони можуть надавати допомогу людям, але вони обожнюють витівки, які іноді дуже жорстокі.

Саламандри - духи вогню. Їх можна побачити в образі ящірок, що танцюють у вогні. Вважається, що вони безсмертні й не горять у вогні. Таке твердження має свої джерела, за стародавньою легендою, саламандри - це маленькі земноводні, що люблять зимувати в стосах із дровами, які вони швидко залишають, коли жар вогню будить їх від сплячки. Символ відродження, саламандра, поряд з девізом Nutrisco et extingo (лат. «Даю їжу й гашу»), стала емблемою французького короля Франциска I.

Феї мають магічні здібності. Добрі або злі, вони нахиляються над колискою немовляти, щоб обдарити його благословенням або закляттям. Вони мають здібності пророкувати й змінювати долю. Феї зображуються як живі істоти з крильми (або без них) і які вміють літати. Вони існують між рівнем людей й рівнем ангелів. Сьогодні дитячі казки сповнені історій про добрих і злих фей.

У скандинавській міфології ельфи є напівбожественними істотами, пов'язаними із природою. Світлі ельфи живуть на небесах. Вони добрі й сприяють родючості. Чорні ельфи живуть на землі. Вони злі й насилають на людей хвороби й смерть. У німецькій культурі вважається, що ельфи є причиною наших кошмарів. Письменник Джон Рональд Руел Толкиен зображував їх як гарних, розумних і витончених істот. Близькі до природи, вони живуть серед лісу, якому сьогодні загрожує наша цивілізація. Їх образи люблять використовувати у відеоіграх.

Версія французською

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...