• Найменша людина у світі мріє подорожувати

  • Четвер, 16 серпня 2012 року

Чи знали ви, що найнижчою народністю на Землі вважається плем'я пігмеїв із Конго? Природа заклала в їх організм ген, який не дозволяє їм вирости вище ніж 1,2―1,3 м. Високим зростом не можуть похвалитися також японці та китайці. Тим не менш, представники Книги рекордів Гіннеса відшукали найменшу людину у світі аж ніяк не серед цих народів, а в Непалі.

Найменшій людині у світі 72 роки! Фото: Krish Dulal/en.wikipedia.org

Найменшій людині у світі 72 роки!
Фото: Krish Dulal/en.wikipedia.org

Усі побачені досі карлики виявляться не такими вже й крихітними після зустрічі з Чандрою Дангі. Ім'я Чандри зовсім недавно пролунало на весь світ через те, що Дангі живе в глухому селі Рімхолі, далеко від цивілізації. Якщо середній чоловічий зріст на сьогодні становить близько 176 см, то незвичайний непалець менше у три рази! Важить коротун всього 12 кг. Скоріш за все, причина його настільки маленького зросту ― внутрішньоутробна карликовість.

Парадоксально, що у Дангі є 5 рідних братів і всі вони нормального середнього зросту. Півметровий зріст (а точніше 54,6 см) завадив Дангі свого часу знайти роботу. Щоб допомогти сім'ї свого старшого брата, в якій він живе, коротун вирішив зайнятися господарством. Також Чандра освоїв досить прибуткове ремесло ― він тче на продаж національний одяг. Своєї сім'ї у найменшої людини у світі через унікальний зріст ніколи не було.

До слова, проживаючи в глушині, у Чандри не було можливості побувати на огляді у лікаря. Під час зустрічі з представниками ЗМІ Чандра перш за все висловив побажання потрапити на прийом до лікаря.

Найменший чоловік у світі відсудив цей титул у філіппінця Джанрея Балауіна. Той «переріс» непальця майже на 4 сантиметри. До речі, процедура вимірювання, як того вимагають правила Книги рекордів Гіннеса, була пророблена тричі протягом доби.

Унікальний зріст не єдиний рекорд, який належить Чандрі Дангі, він же є рекордсменом-довгожителем серед коротишів. На сьогодні йому 72 роки!

Напевно, вам кортить дізнатися ім'я найвищої людини на планеті. Книга рекордів Гіннеса зафіксувала, що таким наразі є турок Султан Косен. 2,5 м росту виявилися для Султана нелегким випробуванням. У Книгу рекордів Султан потрапив через хворобу, яка і призвела до постійної вироблення в організмі гормону росту.

Але наші вже наступають гігантові на п'яти. Українець Леонід Стаднюк претендує відібрати титул у рекордсмена. Завдяки зросту в 2 м 53 см, у Леоніда є всі шанси на це. Залишилося лише офіційно зареєструвати унікальний випадок.

Як виявляється складно бути най-най... Якщо ти дуже високий, то ти, наприклад, можеш не влізти в автомобіль, а якщо дуже низький, то сходи із 10 сходинок стануть справжнім випробуванням. Так трапилося і з Чандрою. Багато перешкод і труднощів було на шляху у найменшої людини в світі. Але тепер, коли на неї звернули увагу, багато раніше недосяжних речей стали реальністю. Наприклад, раніше Дангі не бував за межами свого села. Тепер у карлика з'явилася можливість і світ подивитися і себе показати. 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...