• Найдорожчі речі у світі

  • Наталія Стрига | Велика Епоха
    Вівторок, 24 липня 2012 року

$9 млн за костюм, $30,8 млн за книгу і ще $8 млн за мобільний телефон. Це аж ніяк не вигадки багатіїв, це реальні ціни найдорожчих речей у світі. Хто створив найдорожчий автомобіль, і хто придбав комікс про пригоди Супермена за ціною гарної моторної яхти? Про все це по черзі далі.

Фото 1..jpg

Одну з найдорожчих речей у світі створила компанія Apple. Фото: I.media.mabila.ua

Фото 2.jpg

У перелік найдорожчих речей у світі потрапив і скафандр. Фото: NASA/ru.wikipedia.org

Найдорожчий предмет одягу за всю історію людства створив зовсім не Джорджіо Армані, не Джанні Версаче, і навіть не Річард Джуелс і Стюар Хьюз, так звані «фахівці з розкоші». Костюм вартістю $9 млн належить рукам конструкторів і дизайнерів НАСА. І як ви здогадалися, це не просто костюм, а космічний скафандр ― одна з найдорожчих речей у світі. Складається він із понад 2 тисяч деталей, виготовлення скафандра триває більше року. Але величезні кошти, які пішли на створення одного такого костюма, ― не головне. Найважливіше ― це життя космічного мандрівника, яке він оберігає і забезпечує.

Фото 3...jpg

Книга ― одна з найдорожчих речей у світі, і у прямому сенсі слова теж. Фото: Goldengod.ru

Деякі люди помилково вважають найдорожчою книгою у світі проект «Птахи Америки» Джона Джеймса Одюбона («Птахи ...» перші, якщо брати до уваги лише друкуванні видання). На сьогодні лідерство серед майже безцінних книг тримає «Лестерський кодекс». Автор цього унікального рукопису видатний художник і винахідник Леонардо да Вінчі. У рукописній книзі з 18 пергаментних аркушів мова йде про «воду, землю і небесні тіла». Читати записи можна лише піднісши до сторінок трактату дзеркало, тому що да Вінчі любив зашифровувати свої думки. Належить книга Білу Гейтсу, який купив її на аукціоні в 1994 році.

Звичайно ж, перелік найдорожчих речей у світі буде неповним без продукції компанії Apple. Найдорожчий iPhone 4 Diamond Rose коштує близько $8 млн завдяки тому, що його корпус виготовлений із рожевого золота і прикрашений діамантами загальною вагою 100 карат. Набором функцій же золотий iPhone не відрізняється від звичайного «мобільника». На даний момент такий телефон існує всього у 2 примірниках.

101878139.jpg

Найдорожчі речі у світі: компанія Ferrari побила рекорд за вартістю авто. Фото: Darrell Ingham/Getty Images

Італійська фірма Ferrari побила власний рекорд, продавши черговий найдорожчий у світі автомобіль. Як і минулого разу, це була модель 250 GTO. Тільки тепер автомобіль був на рік старший (1962 р.) і коштував на пару мільйонів дорожче (всього $35 млн). Колись цей гоночний автомобіль був створений спеціально для відмого автогонщика з Лондона Стірлінга Мосса (він же вважається найбільшим пілотом-невдахою в історії гонок Формули-1). Як виявилося, доля авто була більш прихильною до автомобіля, ніж до його першого власника. Сьогодні щасливим володарем легендарного спорткара є американський фінансист Крейг МакКоя, який поповнив ним свою шикарну колекцію.

Зовсім незвичним чином вирішив витратити свої $2 млн невідомий колекціонер. Він вклав їх у ... перший номер коміксу про Супермена. Видання 1938 р. коштувало на момент свого випуску всього 10 центів! А ще, кажуть, що колишнім власником цього примірника «Action Comics» був Ніколас Кейдж, у якого його викрали дванадцять років тому. Нагадаємо, що комікси про Супермена виходять і до сьогодні.

2.jpg

Найдорожчі речі у світі: перший номер коміксу «Action Comics» продано за $2 млн. Фото: TIMOTHY A. CLARY/AFP/Getty Images

Купівля найдорожчих речей у світі ― не найрозумніший спосіб витратити гроші, проте який ефектний!

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...