• На Таймс-сквер можна познайомитися з китайською кухнею часів Династії Тан

  • Вівторок, 12 жовтня 2010 року

Нью-Йорк. Перший китайський конкурс кулінарного мистецтва буде проходити на Times Square в Манхеттені.

Головні шеф-кухарі китайської кухні з усього світу приготують свої кулінарні шедеври на особливих столах, побудованих в стилі возів часів Династії Тан. Глядачі - володарі квитків - візьмуть участь у бенкеті, схожому на бенкети, які влаштовувалися в стародавній столиці на піку розквіту китайської цивілізації.

Вей Джейн Чир, художній керівник третього щорічного Міжнародного конкурсу китайського кулінарного мистецтва, що проводить телебачення Нової Династії Тан, описує цю міжкультурну подію, як ту, що з'єднує своєрідне місто в історії з іншим своєрідним містом сьогоднішнього дня.

«Ми хочемо привнести культуру, колір і архітектуру династії Тан на Таймс-сквер, додати цьому місцю деяке значення, щоб воно не було тільки комерційним центром».

Місто Чаннан (нині Сянь) було столицею Китаю під час династії Тан (618-907). Династія Тан, яку називали також Золотим Віком китайської цивілізації, була часом обміну товарами, ідеями та культурою.

«Кожного ранку придворні імператора відкривали двері палацу і вітали послів, вчених, і ченців, які приїжджали з усіх континентів, - сказала Чир. - Це був дуже відкритий час, час взаємообміну. Не було ніякої дискримінації, ніякої війни - то був час довіри в Китаї».

«Це був також час званих обідів, які проводилися кожен сезон. Чи була людина членом королівської сім'ї, чи належала до вченого стану або звичайного народу, всі любили готувати та пригощати на відкритому повітрі», - сказала Чир. Це були великі, довготривалі бенкети за столами, що ломилися від делікатесів, приготованих за рецептами різних країн Азії та Європи.

Будучи побудованим в кінці Шовкового Шляху, Чаннан був місцем, де торговці, ремісники та вчені з різних країн один в одного переймали рецепти приготування страв.

Цей обмін зробив китайську кухню найрізноманітнішою кулінарною системою. Китайська кулінарія використовує безліч методів приготування їжі, більшість з них настільки особливі, що не мають еквівалентної назви англійською мовою. Те, що ми зазвичай знаємо на Заході, - тільки маленька частина китайської кухні, оскільки більшість китайських ресторанів в Північній Америці пропонують страви з Сичуані та Кантона (Гуанчжоу).

Китайська регіональна кухня може бути поділена на п'ять головних систем, кожна з яких має унікальні властивості та історію: Дунбейська (Північно-західна), Хуайянська (між Хуай і Жовтими річками), Кантонська (на Півдні), Сичуанська (на Південно-сході) і Шаньдунська (на східному півострові).

Учасники конкурсу повинні будуть приготувати одне блюдо з однієї з вищезгаданих регіональних кухонь і одне за їх власним вибором на кожному з етапів конкурсу. На кожен етап буде відведено строго визначений час, і процес приготування страв буде суворо контролюватися. Частина кожної страви буде представлена судям для оцінки та підрахунку балів. Глядачі змагання будуть мати шанс спробувати приготовані учасниками конкурсу страви, які будуть запропоновані офіціантами та офіціантками, одягненими в костюми стилю Тан.

Чир і її партнер, дизайнер Кен Чіє, відповідають за архітектурне та художнє оформлення конкурсу. За допомогою парасольок китайського стилю, візків для подачі та сервіровки столу, команда прагне створити обстановку, що передає відкриту та гостинну атмосферу Чаннан.

«Це - маленький початок», - сказала Чир щодо конкурсу цього року. - Це перший раз, коли такий конкурс проводиться на вулиці, в громадському місці. Ми сподіваємося, що в майбутньому ми зможемо проводити їх ще частіше і краще».

Процес приготування страв буде показаний на великому екрані.

Христина Лін. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...