• Вище, дальше, дивовижніше

  • Субота, 21 серпня 2010 року

Птах-носоріг калао замуровує самку глиною та екскрементами в дуплі або гніздовій порожнині для виведення потомства. Це схоже на ув`язнення в тюрмі. Орнітолог Домінік Козенс у своїй книзі «Рекорди пташиного світу — 130 екстремалів» оголосив його із цієї причини найвидатнішим шовіністом пташиного світу.

Птахи — не тільки літаючі акробати та майстри співу. У книзі Козенса ми знайдемо поруч з рекордсменами за розмахом крил (мандрівний альбатрос), за найгострішим зором (беркути), найменших птахів (колібрі-бджілка), а також найкрасивіших павичів, найкращих архітекторів і курйози природи у вигляді «найрозумніших нахлібників» .Світло-жовтий і небезпечно гострий

Велика гарпія в книзі Козенса — рекордсмен за силою лап серед хижих птахів, а також за розміром і за вагою вбитої та віднесеної нею здобичі — болівійської мавпи-ревуна вагою 6,8 кг. З довжиною тіла один метр це найбільший пташиний хижак у світі. Крім лінивців вони полюють на свиней, кіз і лисиць. Гарпії поїдають навіть змій — вони насаджують їх на свої світло-жовті кігті завдовжки сім сантиметрів, як на шампури.

Найдовший дзьоб

Дзьоб мечедзьобого колібрі майже такої ж довжини, як сама птиця. Дзьоб самки становить 11-12 см, коли сама птиця — 13 см. Усе-таки солодкість слави для мечедзьобого колібрі, ймовірно, не така цікава, як солодкість нектару, який він може діставати дзьобом: вони можуть дістати його навіть із квітів бругмансії. Для чищення свого оперення їм доводиться використовувати лапки.

Велика конюга може розпізнати орнітолога з заплющеними очима — це птах з найгострішим нюхом.

Досягнення

Досягнення — це не винаходи людства. Козенс показує нам рекорди найшвидшого махання крилами, кращих імітаторів голосу, найтонший слух і ще найдивніші способи охолодження.

Їсти, їсти, їсти

Як ви думаєте, у якої птиці найкращий апетит? У жирного гусака, який повільно прогулюючись, клює траву або зерно? Або у великого хижака, який вбиває особливо велику здобич і потім набиває живіт? Усе це неправильно. Найвидатніший ненажера пташиного світу — це крихітний багатобарвний тоді, західно-індійський родич зимородка звичайного. За один день він з'їдає 1596 комах! А під час виведення пташенят ще більше, адже пташенята тоді годуються в середньому 140 разів на день. Коментар автора: «Маленьким комахам треба поберегтися!»

Сатанинський виродок

У батьків пташенят є великий клопіт: поки вони шукають корм, пташенята стають легкою здобиччю хижаків. Добре, якщо в гнізді встановлена система безпеки. Одуди обробляють свої гнізда для захисту пахучим секретом, оскільки більшість хижаків — маленькі ссавці з гострим нюхом. Одуди можуть спокійніше, ніж інші птахи відлітати від гнізда: пташенята володіють мистецтвом захисту. Підкрався хижак — передбачувана жертва обстрілює його речовиною, що гостро пахне. Націленим струменем сечі пташеня «стріляє» на відстань до 60 см. Таких непроханих гостей, як змії, пташенята зустрічають гострими дзьобами. Відсоток виживання пташенят одудів надзвичайно високий. Тому автор нагородив їх званням «пташенята, що обороняються». Пташенята калао на це не здатні. «Шовініст» швидше за все джентльмен, так як «ув'язнення» самки убезпечує родину, поки пташенята не зможуть літати.

Природа екстремальна, але й економічна, як показує книга «Рекорди пташиного світу» в цікавій формі. Варто процитувати всі 130 прикладів. І показати майстерні фото кожного рекордсмена.

Книга:

Rekorde der Vogelwelt: 130 Extreme

Dominic Couzens

Видавництво Haupt Verlag

ISBN-10: 3258075492, ISBN-13: 978-3258075495

Хайке Золянскі. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...