• Танець, якого боїться компартія Китаю

  • Неділя, 29 серпня 2010 року

Танець «Ніщо не може зупинити людину, яка йде до просвітління», що входить до програми виступу Shen Yun Performing Arts, є одним з найбільш видовищних і хвилюючих з точки зору глядачів і самим небезпечним з точки зору компартії Китаю. Небезпечним - тому що танець показує глядачеві один з найдавніших кармічних законів - за добро відплатиться добром, а за зло послідує покарання.

З ідеологічної точки зору (якщо ця ідея пошириться в суспільстві) це могильний камінь для влади компартії, деякі члени якої брали участь у пограбуваннях, тортурах і вбивствах «ворогів народу», яких партія завжди знаходила в надлишку. Брали участь за наказом зверху, але з упевненістю в своїй безкарності. Недарма китайські консульства в усьому світі намагаються протидіяти виступам Shen Yun саме через такі номери.

У цьому танці представлена історія молодої матері, яка разом із донькою в Китаї практикує Фалуньгун. Коли їх приходять арештовувати, мати намагається захистити свою дитину від удару поліцейського і сама піддається побоям. Від останнього удару поліцейської палиці жінка падає замертво. На жаль, подібні історії, коли поліцейські калічать або вбивають під час арештів і допитів послідовників Фалуньгун, дуже часті в Китаї.

Раптом з Небес лунає потужний гуркіт грому, і дія переноситься на величезний 3D екран, що є задньою стіною сцени, на якому з'являються декорації для всіх номерів. На екрані видно, як блискавка розбиває будівлю поліції. Розгублені та перелякані, поліцейські тікають зі сцени. У горі та відчаї дитина в останній раз обіймає свою матір, в цей час позаду велично спускаються, окутані золотим світлом, небожителі. В останній сцені мати йде разом з ними.

«Shen Yun був для нас величезним і прекрасним переживанням - говорить Тан, турист зі східної провінції Китаю Цзянси, який приїхав до Америки відвідати своїх родичів - Ми дуже задоволені та щасливі, що змогли подивитися цей концерт. Танець «Святий шлях не зупинить ніщо» надходить до серця. Дійсно, настав час, щоб ми отримали правильне уявлення про Фалуньгун».

«Це один з найглибокодумних виступів, які я коли-небудь бачила, - повідала Сюй Тінцзя, піаністка з Тайваню. - Він досягає глибини душі. Хоча танцівниця Мішель Жень не сказала жодного слова, я змогла дуже явно відчути її послання глядачам».

Картеш - медіа-дизайнер з Індії, визнав, що танець художньо відображає як жорсткість переслідування, так і силу людей, які протистоять йому. Він був захоплений, що це було показано без найменшого натяку на ворожість. «Хоча історія дуже сумна, вона одночасно зігріває душу».

А Ван Шуфень, муніципальний чиновник з міста Гаосін в Тайвані, після концерту сказав: «Артисти Shen Yun показують силу Істини Доброти та Терпіння красою їх жестів і рухів».

Художнє натхнення Мішель Жень

Коли Мішель Жень запитують про те, як їй вдається так природно зіграти непохитну віру та мужність, вона відповідає: «Найважче - висловити внутрішнє переживання. Звичайно, спочатку було важко уявити розмах переслідування, що відбувається в Китаї, адже я все-таки не живу там.

Мішель розповіла, що одного разу прочитала статтю про одну послідовницю Фалуньгун. Її били декілька поліцейських, яким потрібно було виконати план по перетворенню* послідовників Фалуньгун. Їм не вдалося зломити жінку. Актриса згадує, що ця історія глибоко торкнулася її. «Це так жахливо. Як може таке відбуватися сьогодні?».

Бажання привернути увагу міжнародної громадськості до цього надихнуло Мішель на створення танцю «Святий шлях не зупинить ніщо», в якому вона сама виконуює роль матері. «Танець висловлює не тільки біль, радість і неспокій, але також і моральну цілісність послідовників Фалуньгун. У таких жорстоких умовах, перебуваючи в складному середовищі, вони залишаються вірними своїм принципам. Кожного разу, коли я виконую цей танець, я в серці думаю про них, і запитую себе, як я можу передати публіці їх відчуття».

«Фінал хореографії містить життєву мудрість: у підсумку добро винагороджується добром, а за зло слідує покарання».

Минуло майже чотири роки з часу створення Shen Yun Performing Arts. У трупи з'явилися шанувальники у всьому світі. Багато з них кажуть, що танці Shen Yun одночасно скромні й сповнені енергії.

«Кожен танець - продовжує Мішель, - створюється з великою ретельністю і точністю. Кожна деталь, кожний рух, окремі художні концепції і кожна картина всередині сцени перевіряються тисячі разів і ґрунтовно підганяються. Поступово всі деталі відшліфовуються до досконалості. Але саме головне при цьому те, що артисти Shen Yun зібралися разом не для особистої слави чи вигоди, а для того, щоб повернути до життя справжню, божественну культуру, і подарувати її глядачам усього світу».

Довідка:

* «Перетворенням» називається комплекс заходів з психологічного та фізичного впливу на послідовників Фалуньгун з метою змінити їх світогляд, який комуністичний уряд вважає «незаконним». Для цього використовуються пропагандистські відео- та аудіо матеріали, а також спеціальна література, яку змушують заучувати напам'ять. До тих, хто "не піддається", застосовують різноманітні тортури. Перетвореною вважається така людина, яка написала гарантійний лист з відмовою від практики Фалуньгун. «Перетворенні» повинні писати статті та виступати перед журналістами, розповідаючи, як партія допомогла їм побачити свою помилку і стати на правильний шлях. Деяким з них доводиться брати участь в тортурах інших послідовників, які "не піддаються перетворенню".

Сінь Байчжень. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...